Головна Освіта У школах Львівщини проводитимуть тренінги з психічного здоров’я для вчителів, батьків і...

У школах Львівщини проводитимуть тренінги з психічного здоров’я для вчителів, батьків і дітей

Як із дитиною говорити про війну? Як комунікувати вчителям із батьками в умовах повітряної тривоги, коли діти в школі? Для чого потрібна психоедукація громад? На ці та інші питання дадуть відповіді тренінги з ментального здоров’я для вчителів, батьків, дітей, які проводитимуть психологи благодійних організацій. Скоро цей проєкт запрацює в школах Львівщини.

Про це повідомила голова комісії з питань освіти і науки Львівської обласної ради Іванна Герус.

«На Львівщині багато організацій та фондів, у складі яких є психологи. До недавнього часу вони не дивилися в бік шкіл, не думали про те, що там є величезне поле для роботи. А зараз ми запропонували їм розробити тренінги для вчителів, батьків і дітей.

Вирішили, що окремі фонди займатимуться конкретними громадами, щоб не дублювати роботу, раціонально використовувати свій ресурс та охопити максимальну кількість людей», – розповіла Іванна Герус.

За словами голови комісії, психологи та тренери будуть допомагати працювати вчителям та учням більш якісно, допомагатимуть їм краще розуміти один одного.

«Хочемо говорити на тренінгах про психоедукацію для вчителів, директорів, класних керівників, підказуватимемо, як визначати емоційний стан дітей, рівень стресу.

Плануємо міркувати з викладачами, як говорити з дітьми про війну і про те, що відбувається зараз. Спілкуватися про це треба і з тими дітками, які бачили бойові дії, і з тими, кому пощастило весь час бути у відносно мирних містах.

Будемо також говорити і з батьками про те, як комунікувати з викладачами в умовах оголошення повітряної тривоги, коли діти в школі на навчанні. З початку року вже був не один випадок, коли сигнал «повітряної тривоги» припадав на час, коли діти перебували у школі. У цей момент батьки дуже переживають, чи з малечою все в порядку, чи вчителі справляються з тим, щоб вивести дітей до сховищ.

Дуже хочеться, щоб те, що ми придумали, запрацювало, щоби школи скористалися можливістю попрацювати з психологами, набути знань і навичок, які допоможуть краще взаємодіяти з дітьми і між собою. Зараз перебуваємо на фінішній прямій розробки цієї програми, тому вже незабаром будемо тішитися хорошими результатами», – пояснила Іванна Герус.

Проєкт реалізовуватиметься спільно з консультативно-координаційними центрами при Львівській ОВА і департаментом освіти і науки Львівської ОВА.

РАНІШЕ темі психологічної підтримки учасників освітнього процесу було присвячене засідання робочої групи Медико-психосоціальної підтримки в громадах Львівщини за участю благодійних фондів та організацій.

НАГАДАЄМО, з ініціативи комісії з питань освіти, науки та інновацій Львівської обласної ради та за сприяння проєкту Ради Європи «Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні» підготовлено рекомендації щодо адаптації учнів із числа внутрішньо переміщених осіб до навчального року на Львівщині.