Головна Освіта У Буському районі продовжується конфлікт учителя з батьками: дітей нарешті «почули», та...

У Буському районі продовжується конфлікт учителя з батьками: дітей нарешті «почули», та слухали не всіх

Відкритий лист до голови Буської РДА Мороза П.С.,
Голови районної ради Замроза В.С.
Керівника відділу освіти Буської РДА Глуховецького Б.Л.,
Редактора часопису «Воля народу» Іванціва М.Є.,
в/о редактора «Буського радіо» Яреми Є.І.

Дітей нарешті «почули», та слухали не всіх

  Так, не всіх! У двох статтях останніх номерів районної газети подана інформація, що обурила не тільки освітян району, багатьох гімназистів та випускників (про що свідчать численні коментарі на Буському порталі), але й батьків тих дітей, яких не слухали. В цій статті без суду та слідства, без будь-якого журналістського розслідування проголошений «вирок» вчителю НВК «Буська ЗОШ 1 ст.-гімназія ім. Є.Петрушевича при ЛНУ ім.І.Франка».
   Ми батьки саме тих дітей, яких ніхто і не намагався навіть вислухати, звертаємось до голови Буської РДА Мороза П.С. та до керівника відділу освіти Буської РДА Глуховецького Б.Л. з вимогою припинити незаконне відсторонення учителя біології і хімії Друзь С.З. від роботи в даному класі й дати можливість довести курс навчання до кінця та захистити честь і гідність принципового та висококваліфікованого педагога. Адже п’ятий рік цей учитель навчає в класі наших дітей і ніхто не чув про якісь «численні приниження». На початку 6-го гімназійного класу дітям був запропонований курс за вибором: біологія або українська мова. І багато учнів, які на сьогоднішній день незадоволені роботою вчителя, вибрали саме цей курс біології. Хіба це говорить про «численні приниження з боку своєї викладачки, які тривають уже не один рік»? Чи може хтось навіть припустити, що чотири роки терпіли, а на п’ятий передумали? Ми переконані, якби стояли «правильні» оцінки, то ні про які «приниження» не йшлося б. Зрештою, ні на жодних батьківських зборах класу (в тому числі й на останніх, що відбулися в кінці минулого навчального року) ні в кого з батьків не було ніяких претензій до вчителя. І як це можна зрозуміти?
    А ще ми звертаємось до головного редактора Іванціва М.Є., щоб не висвітлював недостовірної інформації на шпальтах районної газети. Адже незадоволеними є батьки не 15 дітей, а 11 підписантів, а в класі 24 учні. То де ж більше половини? А ще поясніть, хто саме «подейкує» (чи пліткує, а ви потім друкуєте), що передовими новаціями педагога зацікавилися у столиці? Хто саме приїде з уповноваженим з прав дитини «переймати досвід»?
   А також вимагаємо пояснень нам і громадськості, які важелі переконання використав голова РДА на очільнику районного відділу освіти Глуховецького Б.Л. видати наказ про відсторонення вчителя від викладання хімії та біології в 11-класі.
    Цей конфлікт не йде на користь нашим дітям. Багато хто з них переносять його досить важко та емоційно. Діти, навчаючись в 11-му класі, не можуть думати про навчання і про майбутнє ЗНО. Вони стали невільними свідками того, як карається справедливість і чесність у шкільних стінах. А щодо «революції гідності», яка відбулася (за словами п.Іванціва) у кабінеті Мороза П.С., то, очевидно вона у нашому місті ще не відбулася зовсім…
   Батьки учнів 11-го класу НВК «Буська ЗОШ 1ст.-гімназія ім..Є.Петрушевича при ЛНУ ім.І.Франка

Підписи: Дацків Марія, Шевців Тарас, Палинський Б.В., Олійник І.Я., Гуцько О.З., Скоп Р.М.

Редакція Буського порталу: Як стало відомо з наших джерел, у четвер, 24 вересня, керівник відділу освіти Буської РДА Богдан Глуховецький (наразі перебуває у відпустці), написав заяву на звільнення. Коментувати своє рішення головний освітянин району відмовився.