Головна Освіта В Буську проводили конкурс малюнків на асфальті

В Буську проводили конкурс малюнків на асфальті

Такою була цьогорічна тема конкурсу малюнків на асфальті, який вже кілька років поспіль проводить районний відділ культури з нагоди Міжнародного дня захисту дітей. Участь у ньому взяли школярі молодших класів навчальних закладів Буська.

їх прийшло багато (забігаючи наперед, зазначу, що всі учасники отримали солодощі від міського голови Ростислава Сліпив), хтось із класоводами, а когось привела бабуся. Діти різного віку, проте прагнення у них єдине – бачити рідну неньку Україну мирною і щасливою країною, над якою світитиме ясне сонечко, цвістимуть яскраві квіти, прилітатимуть птахи щастя – лелеки. Чи не в кожному малюнку – українські символи – національний синьо-жовтий прапор і Тризуб. А ще – кетяги червоної калини. На малюнках – написи "Мир", "Діти Надбужжя за мир в Україні", "Наша Україна єдина", "Слава Україні! Героям слава!".

Спостерігаю за дітьми. Дев'ятирічний Арсен Чучман з Буської другої малює квіти, дерево, сонечко і дитячі долоньки. А вгорі – синьо-жовте полотнище -український стяг. Хлопчик розповідає, що дуже любить малювати, тому коли дізнався про конкурс, одразу вирішив, що візьме в ньому участь. Олександр Вагиль з Буської гімназії прийшов не сам, а разом з бабусею Валентиною та сестричкою Каролінкою. Вона ще зовсім маленька, не ходить до школи, проте з цікавістю розглядала малюнки братика і його однокласників.

Маркіян Гречух закінчив 4 догімназійний клас. На його малюнку – символ України – національний прапор з Тризубом і символ Буська – лелека. Згодом хлопчина приведе і маму Надію, щоб показати не тільки свій малюнок. Мама задоволена: "Молодці діти. Добре, що на малюнках є лелеки і національні символи".

Сподобалось і мамі Ользі. її донька Аліза Хаммель з 1 догімназійного класу також взяла участь у конкурсі. "Діти не тільки талановиті, а й усвідомлюють, що таке мир", -ділиться п.Ольга і додає, як одного року разом з дітьми брала участь у такому ж конкурсі, тоді його проводили на площі Звитяги. А Аліза показує мамі і молодшому братикові Бенові малюнки своїх однокласників. "Ось цей малювала Юліана Паливода, а цей – Наталя Паламар, інший – Костя Солодовніков. А тут малюнок Насті Фик з 4 класу".

Дитячими малюнками зацікавилась і руда пустунка білочка. Зістрибнула з дерева, на мить застигла в задумі, і знову швиденько на дерево. Уже звідти споглядала за панорамою малюнків.

Лариса ГАРАСИМІВ