Головна Освіта Вчителі майбутнього 2024: на Львівщині розпочався наймасштабніший освітній фестиваль України

Вчителі майбутнього 2024: на Львівщині розпочався наймасштабніший освітній фестиваль України

Спільно із начальником Львівської ОВА Максимом Козицьким на урочисте відкриття фестивалю завітала Перша леді України Олена Зеленська.

Сьогодні, 20 червня, на Львівщині стартував найбільший освітній фестиваль України «Вчителі майбутнього». У заході взяли участь понад 2 500 учасників, він триватиме протягом двох днів.

Серед тих, хто завітав на подію, – Перша леді України Олена Зеленська.

«Ваша робота завжди була важливою, але зараз вона перетворилася на справжній подвиг. Вчитель, який проводить уроки у підвалах під обстрілами, став таким самим символом незламності, як і військовий або рятувальник. Це не просто образ – це реальність, де вчителі навчають дітей у сховищах, незважаючи на ворожі атаки. З дитинства нам казали, що вчителі повинні бути прикладом, і ви стали цим прикладом для наших дітей. Одного дня ваші історії почнуть вивчати з підручників – як символ професіоналізму та незламності.

Найважливіше те, що, незважаючи на всі виклики та випробування, наші діти продовжують вчитися, переходять з класу в клас, складають іспити. Це говорить про майбутнє, бо в них є плани, вони мріють і реалізують свої мрії, вони розвиваються. Я щиро дякую вам та бажаю здоров’я і безпеки кожному з вас. Перемоги всім нам!», – зазначила Перша Леді України Олена Зеленська.

В освітньому фестивалі також взяв участь начальник Львівської ОВА – Максим Козицький.

«Як слушно наголосила Перша леді, професія вчителя завжди була непростою, але зараз в українських освітян є особлива місія – вони допомагають дітям повернути віру у світ і дорослих.

Низький уклін вчителям, які навіть у тимчасовій окупації мають сміливість продовжувати навчати дітей української мови.

Дякую усім нашим вчителям – за талант навчати і бажання навчатися.

Зої Литвин, Юрію Назаруку та «Освіторії» дяка за те, що вони вже вкотре згуртували наших вчителів, аби подарувати їм два дні натхнення для майбутніх освітніх перемог.

Освіта – другий пріоритет після оборони!», – прокоментував Максим Козицький.

«Вчителі майбутнього» – найбільша в Україні і одна з найбільших в Європі подія в галузі освіти від громадської спілки «Освіторія».

«Сила освіти під час війни» – така головна тема цьогорічного заходу. Учасники братимуть участь у панельних дискусіях, обговорюватимуть актуальні питання освіти за участі провідних експертів та лідерів думок. Також тут представлять інноваційні проєкти та освітні ініціативи.

Зокрема, на фестивалі відомі вчені та педагоги поділяться своїми знаннями та досвідом під час лекцій, а майстер-класи, допоможуть учасникам здобути нові навички та знання.

«Ми інтенсивно рухаємось в питанні шкільної реформи. Працюємо над стандартом старшої профільної школи. Зараз він вже внесений в секретаріат Кабінету Міністрів і буде прийнятий урядом у найближчі тижні. Паралельно проходимо деякі точкові реформи. Реформа викладання дисципліни «Захист країни» – це про формування у дітей засобів самозарадності і стійкості до будь-яких викликів, які кидає нам життя. Головна мета цієї реформи – позбавити дитину, молоду людину страху і дати її інструменти, якими вона зможе зарадити собі в різних життєвих ситуаціях.

Зараз працюємо над концепцією предмету «Технології» – це те, що лягає в загальне русло реформи української школи, в межах якої ми інтегруємо профтехосвіту в старшу профільну школу. Реформа профтехосвіти – це надважлива реформа для України, її відбудови і відновлення, для швидкого виходу нашої молоді на ринок праці для успішної самореалізації», – наголосив під час панельної дискусії міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

До слова, це вже четвертий освітній фестиваль, який проводять на Львівщині.

Довідково:

«Освіторія» – це Громадська Спілка, яка допомагає реформувати та розвивати шкільну освіту в Україні.