Нещодавно, на базі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, відбувся круглий стіл на тему «Міжсекторальний підхід до вирішення проблем скорочення поширеності неінфекційних захворювань (НІЗ)». Про це повідомила прес-служба департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації.
У роботі круглого столу взяли участь: представник Бюро ВООЗ в Україні, професорсько-експертний склад Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (м. Київ) та Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького (м. Львів), представник міжнародної асоціації молодих науковців «Здоров’я та довкілля», регіональні та професійні представники медіа. Захід був організований з метою обговорення основних кроків профілактики проблеми НІЗ, яка займає все більше місця в українському суспільстві.
Роботі круглого столу передувала зустріч учасників з директором Департаменту охорони здоров'я Львівської обласної державної адміністрації Богданом Чечоткою, а також з першим заступником голови Жовківської районної державної адміністрації Надією Щур та головним лікарем Жовківської ЦРЛ Ігорем Шевцівим.
Спікерами круглого столу виступили Наталя Король, спеціаліст з питань неінфекційних захворювань Бюро ВООЗ в Україні; Тетяна Грузєва, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри організації охорони здоров’я та соціальної медицини Національного медичного університету імені О.О. Богомольця; Ганна Іншакова, асистент цього ж вузу; Марія Ємельяненко, кандидат мистецвознавства, представник міжнародної асоціації молодих науковців «Здоров’я та довкілля»; Андрій Базилевич доктор медичних наук, професор, в.о. проректора з лікувальної роботи Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Олег Любінець, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри організації і управління охороною здоров’я цього вузу; Тарас Гутор, кандидат медичних наук, доцент цієї ж кафедри.
Наталя Король зробила огляд ряду концептуальних заходів ВООЗ щодо попередження поширення НІЗ та висвітлила основні положення проекту Національного плану дій щодо НІЗ на період до 2020 року.
У ході свого виступу професор Олег Любінець зосередив увагу на висвітленні питань профілактики та боротьби з НІЗ в навчальних програмах з соціальної медицини та організації охорони здоров’я на післядипломному рівні.
Доцент Тарас Гутор у своїй доповіді акцентував увагу присутніх на комунікативних стратегіях як складовій профілактичних програм в охороні здоров’я та навів результати соціологічних досліджень щодо задоволеності пацієнтів роботою сімейних лікарів в аспекті профілактики НІЗ.
Інші спікери говорили про різноманітні аспектів проблеми НІЗ, як «Рекомендації ВООЗ щодо використання PEN в первинній ланці охорони здоров’я в якості сучасної ефективної технології профілактики та скорочення поширеності НІЗ», «Досвід проведення тренінгів з питань профілактики НІЗ для фахівців первинної ланки охорони здоров’я», «Підвищення рівня фізичної активності – стратегічний напрям боротьби з НІЗ», «Актуальні особливості висвітлення в ЗМІ факторів ризику НІЗ».
Виступи спікерів викликали активне обговорення даної проблематики. Учасники в свою чергу мали можливість з'ясувати всі питання, які їх зацікавили.
На думку спікерів круглого столу, представників міжнародних організацій, співробітників Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (м. Київ) та Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького (м. Львів) та представників преси, регулярне обговорення проблем НІЗ як сучасного виклику для громадського здоров’я та інформаційний супровід засад Європейської політики «Здоров’я–2020» є необхідним для поліпшення здоров’я населення України.