Головна Освіта Усіх привітали, кращих нагородили

Усіх привітали, кращих нагородили

Напередодні Дня знань у сесійній залі Буської районної ради відбулася святкова конференція освітян району.

За доброю традицією, гостями на щорічній зустрічі освітян є священики. Ось і цього серпневого дня разом із о.Володимиром Целенем з Красного, о.Володимиром Залуцьким з Полонич та о.Михайлом Кухаром з Андріївки  (вони читають уроки християнської етики у школі) всі присутні промовили молитву. Декан Володимир Целень вручив керівнику освіти Богдану Глуховецькому  Благословенну грамоту від владики Макарія з нагоди відзначення 1025-ліття Хрещення Київської Русі, звучало "Многая літа". Хвилиною мовчання вшанували тих, хто відійшов у вічність – голову Ради профспілки Романа Почапського та колишнього директора Буської першої школи Петра Рябоконя. Квіти до пам’ятника Незалежності поклали педагоги Марія Ординович з Андріївської школи, Жанна Горошко з ДНЗ "Калинонька" (смт. Красне), Ігор Гуль з Буської другої та Роман Геруля з Полоницької школи.

З доповіддю виступив керівник районного відділу освіти, молоді та спорту Богдан Глуховецький, який, зокрема, розповів про дошкільне виховання, напрацювання освітніх закладів, досягнення учнів та педагогів тощо.

Всіма формами дошкільної освіти (13 ДНЗ, 11 НВК та Буський БДЮТ) охоплено 1009 дітей. Для того, щоб її мали змогу здобувати усі діти п’ятирічного віку, п’ять шкіл І-ІІ ст. (Яблунівську, Чанизьку, Полоницьку, Ракобовтівську, Боложинівську) реорганізовано в навчально-виховні комплекси (НВК). Окрім того, заплановано відкрити ще три додаткові групи у діючих ДНЗ (в Олеську, Новому Милятині, Андріївці). Це дасть змогу ще 135 малюкам здобути дошкільну освіту. Але й це не покращить становища – черга і надалі залишається великою (ще є 516 заяв).

У Надбужжі цьогоріч за парти сіло 4989 учнів, з них першокласників – 518, але все ж це на 45 менше, ніж торік. Найменше учнів у Богданівці та Гуті – по 5, у Грабовій – 8, Волиці та Журатині – по 9. Розраховані на більшу кількість дітей і школи І-ІІ  та І-ІІІ ст., проте навчатиметься набагато менше: у Ракобовтах – 34, Переволочній – 36, Боложинові – 40, Балучині – 46, Кутах – 47, Соколівці – 69, Тур’ї – 85, Сторонибабах – 94. Отож, як зазначив Б.Глуховецький, мають пройти зміни  в мережі, мова йде не про закриття шкіл, а про пониження їх ступеня. Модель таких змін – створення і функціонування освітніх округів, які працюють у Топорові, Красному та Буську, минулоріч створені ще два – на базі Задвір’янської та Олеської шкіл.

Про рівень знань свідчать результати учнівських олімпіад з різних предметів. Серед шкіл І-ІІІ ст. найвагоміші досягнення здобули учні Красненських №1 і 2 та Буської гімназії. З нового навчального року у 2 класі запроваджується курс "Сходинки до інформатики", проте є ряд шкіл, де відсутня комп’ютерна техніка.

При школах працюють молодіжні організації "Соколи", "Козачата", "Молода просвіта", "Пласт", в ряди якого долучається все більше прихильників, – ця  організація є найбільшою гордістю керівника райво.

На літніх канікулах працювало 28 пришкільних таборів, де відпочило 2655 дітей, а вихованці Новомилятинського дитячого будинку змішаного типу "Добре серце" оздоровлювались у Коблево.

На конференції виступили завідувач ДНЗ "Барвінок" з Андріївки Наталія Братейко, вчитель Красненської першої Ірина Чиж, директор Петричівської школи Уляна Козіцька, вчитель Красненської другої Ірина Мартинюк, вчителі історії з Андріївки Світлана Кульчицька та фізики Марія Ординович (вона – лауреат Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року-2013"), організатор Чанизької школи Галина Пацалон, Боложинівський сільський голова Віктор Дацків. Він, зокрема, розповів про проблеми сільської школи, де уже давно не проводився капітальний ремонт, тому й протікав дах, потріскав шифер. Ремонт потребував великих коштів, – їх надав уродженець села, колишній випускник, а нині голова правління, президент АТ "Галбуд" Олексій Луців, який не вперше допомагає сільській громаді.

З вітальним словом виступили голова Буської РДА Володимир Сай, заступник голови райради Михайло Гаєвський, заступник голови профспілки працівників освіти і науки Галина Сень (на знімку вгорі). Вони виконали і почесну місію – кращих педагогів району нагородили грамотами.

Лариса ГАРАСИМІВ