Головна Освіта Як поступити на навчання за кордоном?

Як поступити на навчання за кордоном?

навчання закордоном

Сьогодні все більше і більше українців цікавляться навчанням за кордоном. Вища освіта за кордоном і диплом міжнародного зразка – це не тільки престижно, а й перспективно. Крім того, вартість навчання в деяких країнах не дуже відрізняється від вартості в провідних вузах України. Так давайте більш детально розглянемо це питання.

Переваги навчання за кордоном

Якщо говорити про переваги і недоліки здобуття вищої освіти за кордоном, то тут, звичайно, плюсів значно більше. Серед головних варто виділити наступні:

 • диплом міжнародного зразка;
 • великий вибір вузькопрофільних і нових спеціальностей;
 • доступ до сучасного обладнання, лабораторій, різних матеріалів для навчання;
 • участь в різних обмінних програмах, міжнародних конференціях, провести півроку або рік в іншому університеті Європи;
 • практики та стажування у великих компаніях і корпораціях;
 • вивчити досконало одну і більше іноземні мови;
 • різні стипендіальні та грантові програми;
 • можливість пожити в мультикультурному середовищі;
 • розширення кругозору і кола контактів;
 • дешеві подорожі по Європі;
 • можливість після закінчення університету отримати громадянство країни.

Головні (і єдині мінуси) навчання за кордоном – це висока його вартість і віддаленість від дому. Але, як виявляється, якщо правильно вибрати країну, то таких мінусів можна уникнути.

Вибираємо країну і ВНЗ

Якщо ви вже остаточно вирішили здобувати вищу освіту за кордоном і визначилися зі спеціальністю, наступне важливе питання: в якій країні краще вчитися? Звичайно ж, для більшості питання вартості навчання в закордонних вузах один з головних. Тут також потрібно враховувати вартість проживання і харчування, а також кишенькові витрати. Найдорожчими в цьому плані є Англія, Франція, Швеція, Норвегія, Нідерланди. Але є і бюджетні варіанти. Серед них Польща, Словаччина, Чехія, країни Балтії. Ці країни мають хорошу базу університетів і співпрацюють з десятками університетів у всій Європі, так що студенти мають можливість вибрати вуз в будь-якій європейській країні і, взявши участь в міжнародному обміні, поїхати на один або кілька семестрів і продовжити там навчання.

Якщо брати до уваги все вище перераховане, а також численні відгуки та рекомендації, то однією з найбільш зручних в плані освіти і проживання є Польща. Беручи до уваги те, що вартість навчання в Польщі в приватних університетах починається від 900 євро в рік, а витрати в 2-3 рази менше, ніж в інших європейських країнах, то стає очевидним, чому багато абітурієнтів обирають вчитися в Польщі. Крім того, всі великі польські міста мають дуже гарне транспортне сполучення з містами України, так що їздити додому можна частіше і з комфортом. Ще один великий плюс – це лояльність консульств у видачі польських віз. У порівнянні з іншими країнами, Польща має найнижчий відсоток відмов у візі для громадян України, а студенти, які навчаються в Польщі, мають також право легально працювати, чим користуються практично всі.

Процедура вступу

Стати студентом польського вузу може будь-хто. Процедура вступу не дуже відрізняється від нашої, але є, звичайно, свої особливості. Як і в наших університетах, при вступі до польського університету, вам потрібно надати пакет документів, в якому знаходяться атестат і додаток до нього з апостилем і перекладені присяжним польським перекладачем, а також медична довідка, копії паспорта та фотографії. Крім цього, всім абітурієнтам потрібно надати сертифікат про знання мови (рівень Б1). У всіх університетах Польщі обов’язкова процедура онлайн-реєстрації, без проходження якої у вас не приймуть документи, коли ви приїдете для їх подачі. Особливістю вступу до польських вузів є оплата реєстраційного збору на момент подачі документів, який кожен університет встановлює сам (від 20 до 200 євро). Це збір разовий і не повертається у разі, якщо ви не вступили. Для тих, хто вибирає творчі спеціальності, передбачені також вступні іспити, на підставі яких і проходить зарахування.

Як бачите, вчитися за кордоном можуть не тільки «обрані». Якщо навчання в країнах старої Європи можуть дозволити далеко не всі, то, наприклад, вища освіта в Польщі за ціною не дуже поступається вітчизняній, а перспективи і можливості після закінчення польського вузу перевищують у багато разів.