Головна Освіта З 5 січня розпочинається реєстрація на пробне незалежне зовнішнє оцінювання 2021

З 5 січня розпочинається реєстрація на пробне незалежне зовнішнє оцінювання 2021

Реєстрація для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 року розпочнеться 5 січня і триватиме до 19 січня

Тестування з усіх предметів (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови) відбудуться 10 квітня 2021 року.

Цього року, у зв’язку з епідеміологічні ситуацією, кожен учасник матиме змогу вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО.

Як повідомила керівник Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк у ЗНО-2021 внесли зміни. Зокрема, вони стосуються таких предметів як українська мова та література, а також математика.

Відтак, уперше за увесь час українська мова винесена окремим предметом. Учасник ЗНО може обрати, що йому здавати: українську мову чи українську мову і літературу. Це різні предмети.

«Відповідь на запитання, що обирати, учень має шукати самостійно. До прикладу на спеціальність «архітектура і містобудування» потрібно результати з предмету «українська мова і література», а на спеціальність «будівництво і цивільна інженерія» – «українська мова». Зрозуміло, що українська мова і література є ширшим. Відтак, якщо учасник думає подавати документи на обидві спеціальності, то важливо розуміти, що в українській мові і літературі є також завдання з української мови»,- додала Лариса Середяк.

Вартість пробного ЗНО у 2021 році різнитиметься за регіонами й коливатиметься в межах від 195 до 255 грн. Різниця у вартості пов’язана з особливостями організації пробного ЗНО, зокрема з вартістю друку й доставки матеріалів у тому чи іншому регіоні, прогнозованою кількістю тестувань тощо. Підвищення вартості пробного зовнішнього незажного оцінювання, порівняно з попереднім роком, зумовлено зменшенням очікуваної кількості тестувань і збільшенням оплати праці працівників І тарифного розряду.

Нагадаємо, реєстрація на основну сесію ЗНО-2021 триватиме з 1 лютого до 5 березня 2021 року. Основна сесія запланована у період з 21 травня до 15 червня, додаткова – з 29 червня до 16 липня.

Детальнішу інформацію можна переглянути за посиланням.

Христина Дмитрик, прес-служба ЛОДА