Головна Освіта Зимо, прощавай!

Зимо, прощавай!

Цікаво і оригінально провели зиму і різдвяні свята у Буській ЗОШ №2 – учитель світової літератури Лідія Омелянівна Кавяк разом з учнями 10 класів  підготували інсценізацію повісті Миколи Гоголя "Вечори на хуторі біля Диканьки".

Виразник народного духу Микола Гоголь вважав свій твір світлим та святковим і порівню­вав його з грою, із величезним яр­мар­ком нестримних почуттів, де злі пристрасті вгамовуються світ­лими, радість долає біду, а сміх, веселощі й натхнення пере­ма­гають смуток і зневіру. Гра у його чарівно-фантастичній по­вісті – це святкування, витівки, жарти, пе­реодягання і містика. Це справж­ній дух українського Різдва, який вміло передали юні школярі-аматори, відтворюючи у жартів­ливих епізодах "Вечорів…" об­рази серйозного коваля Ваку­ли (Денис Гаєвський), примхливої Оксани (Оксана Бойко) і дівчат (Марта Яворівська, Мар’яна Деркач, Марта Жовтанецька), хитрого Чорта (Микола Янч), містичного Пацюка, (Владислав Полович), колоритних Солохи (Оля Кінах), дячихи (Оля Хміль), ткачихи (Люда Кубат), Перепер­чихи (Соломія Вороновська), голови (Іван Тхо­рик), Чуба (Бог­дан Роман), дяка (Петро Дон­чак) козаків (Олек­сандр Чорній, Вік­тор Ми­куляк, Василь Боцян), поважної цариці (Оля Гришко), ведучих Олі Во­роновської і Павла Павлуха і звукооператора Андрія Пирки.

Родзинкою вистави стали  осучаснені українські народні костюми, створені руками учнів. Жарти, коляди і пісні так і си­па­лись з вуст юних акторів, які не лише краще пізна­ли творчість нашого відо­мого земляка, але й подарували гля­дачам справжні проводи зимо­вих свят.

Окрилені оплесками і схваль­ними відгуками діти вирішили по­тішити своєю театральною май­стерністю вихованців Новомиля­тин­ського дитячого будинку і ста­реньких зі стаціонару Терито­рі­ального центру для перестарілих.

Адріана ГАЄВСЬКА