Головна Право 60 день народження відзначив Ігор БОГДАН – Заслужений артист України, колишній соліст...

60 день народження відзначив Ігор БОГДАН – Заслужений артист України, колишній соліст ВІА “Ватра”

4 червня відзначає свій 60 день народження Ігор БОГДАН – Заслужений артист України, колишній соліст ВІА "Ватра" Ігоря Білозора, виходець з села Гутисько-Тур'янське Буського району на Львівщині.

Коли в четвер, 5 червня 2014 року, промені вранішнього сонця торкнуТься ніжних пелюсток квітів, покладених напередодні жителями Буська до підніжжя монумента Президенту ЗУНР Євгену Петрушевичу з нагоди 151 річниці від дня його народження, а погляд перших читачів "Волі народу" зупиниться на цих рядках, у Калгарі за Монреальським часом буде ще середа 4 червня 2014 року. "Блукаюча зоря" української естради, яку доля в 1992 році занесла у країну кленового листка, Ігор Богдан, ще прийматиме вітання з 60-річчям від коханої дружини Катерини і дітей – 14-річної Вікторії, 16-річного Марка та 18-річної Роксолани. Заради дітей, через те, що навчальний рік у Канаді триває до 20 червня він часто відкладає на пізніше свій щорічний візит в Україну.

Перші щирі побажання того дня надійдуть йому ще на світанку з родинного села Гутиська-Тур'янського, а потім до них приєднаються учасники гуртів "Ватра", Олега Кульчицького, "Галичани", митці зі Сходу і Заходу нашої держави. Адже мистецький проект "Схід і Захід. Колядуємо разом", започаткований Ігорем Богданом ще у 2009 році, об'єднав жителів Стрия, Львова, Києва,Донецька, Харкова, Луганська та багатьох інших міст нашої держави. Львівських музикантів, часників цього проекту – Юрія 'ельника, Тараса Тимошенка, звукооператора Ігоря Бордуна приймали на Сході так, як самого Ігоря Богдана зустрічали наприкінці вісімдесятих – у дев'яностих роках у Львові.

Бущани не забули, як у травні 2012 року Ігор Богдан виступав на пластовому Святі Весни та шкільному фестивалі "Червона рута" у селі, де народився і провів дитячі роки. Це був перший концерт для односельчан після двадцятирічної еміграції. У село з'їхалися мешканці чи не з усього Буського району. Маестро щедро дарував землякам відомі в народі пісні, шлягери. Зустрівся з однокласниками, учителями. А вони просили співати ще і ще. Ігор Богдан, як завжди, співав на біс: "Чуєш, зрадлива дівчино", "Зачаруй", "Святкова", "Струни серця" і, звісно, "Не сип, мила, скла" та "Блукаюча зоря".

У ці дні вся вкраїнська єдина родина від Заходу до Сходу, об'єднана в цей важкий час його піснями, зичить ювіляру здоров'я міцного, щастя людського та нових творчих злетів, чекає нових пісень, концертів і проектів. А Інтернет-центр Буської центральної районної бібліотеки імені Івана Котляревського на сайті "Видатні люди Бузеччини" розмістив нову цікаву інформацію про творчість талановитого артиста.

Богдан ЛИТВИН