Головна Право А якщо це ваша дитина?

А якщо це ваша дитина?

Легкий доступ до алкоголю та тютюну – це одна з головних причин, чому неповнолітні особи так активно його вживають. Щоразу частіше можна зауважити те, що продавці продають алкогольні напої та тютюнові вироби неповнолітнім, не звертаючи увагу на вік юного покупця, не кажучи про перевірку його документів. Отож, шановні дорослі, аби не розплачуватись майбутнім та здоров'ям своїх дітей, будьте уважними до сьогодення.

Також міліція звертається до продавців магазинів та торговельних точок з проханням неухильно дотримуватися чинного законодавства, не продавати пиво, слабоалкогольні чи алкогольні напої або тютюнові вироби неповнолітнім. Адже кожен з нас відповідає за майбутнє покоління. Продаючи спиртне та цигарки дітям, задумайтесь, що хтось може запропонувати випити чи закурити і вашій дитині, і ніхто не знає, до яких наслідків це може призвести.

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме до статті 156, передбачено заборону вживання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв або тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років.

Порушення працівником підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами тягне за собою накладання штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 1700).

 

Андрій Дуткевич,
старший лейтенант міліції