Головна Право Дитина має почуватися захищеною у будь-якій ситуації – ще одна “Зелена кімната”...

Дитина має почуватися захищеною у будь-якій ситуації – ще одна “Зелена кімната” запрацювала у Львові

Проєкт Кризова кімната, дружня до дитини або «Зелена кімната» – це облаштування приміщень, в яких поліцейські мають змогу працювати з неповнолітніми у комфортних для них умовах та не заподіявши їм психологічних травм, допомагає дітям відчувати домашню атмосферу, почуватись більш розкутими та сприяє спілкуванню з дорослими.

Сьогодні, 4 липня, відкриття кімнати, дружньої до дитини відбулося в Львівському районному управлінні поліції №1.

Цей проєкт був реалізований за сприяння громадських організацій, у відкритті взяли участь начальник Львівського районного управління поліції №1 полковник поліції Тарас Сабанюк, очільник Галицької окружної прокуратури Ігор Ольшанецький, керівник благодійного фонду “Сієнтія Україна” Павло Мараєв та юристка ГО Центр “Жіночі перспективи” пані Галина Федькович.

Кризова кімната, дружня до дитини – це спеціальне приміщення, у якому створена максимально сприятлива для спілкування атмосфера. Поліцейські матимуть змогу працювати з неповнолітніми у комфортних для них умовах, не заподіявши їм психологічних травм. Система роботи в «зелених кімнатах» враховує вікові та психологічні особливості дітей – як тих, які постраждали внаслідок вчинення правопорушення, так і тих, які перебувають у конфлікті з законом.

«Величезна подяка усім, хто долучився до створення у нашому підрозділі такого приміщення. Імплементація у роботу поліції методики «зелена кімната» забезпечить не лише якісну співпрацю поліції з дітьми та неповнолітніми, а й забезпечення неухильного дотримання прав дитини, що, беззаперечно, є пріоритетом у нашій роботі. Тепер ми зможемо спілкуватися з дітьми у максимально комфортних для них умовах. І найголовніше – тут вони почуватимуться безпечно», – зазначив полковник поліції Тарас Сабанюк.

Під час відкриття кімнати поліцейські розповіли гостям про те, яким саме чином буде відбуватись робота з дітьми. Адже у кризовій кімнаті є спеціальне обладнання, іграшки та матеріали, які допоможуть у роботі з дітьми. Тут з ними працюватимуть ювенальні поліцейські, слідчі, дізнавачі, психологи та адвокати.

«Приємно, що відкриття «Зеленої кімнати» співпало з професійним святом поліцейських – Днем Національної поліції України і ми мали можливість особисто привітати їх. Щодо самого проєкту – діти не мають такого життєвого досвіду як дорослі, тому їм важче адаптуватись до нових умов та спілкуватись з незнайомим людьми, особливо якщо вони стали жертвою правопорушення. Аби полегшити для дітей цей процес, дати їм відчуття безпеки, ми і взяли участь у проєкті. Повністю виключити фактор стресу при спілкуванні дитини з правоохоронцем, не допустити його – це наша головна мета. І, звичайно, дотримання прав дітей – у «зелених кімнатах» запроваджені технології, які дозволяють контролювати цей фактор на усіх етапах. Вже є позитивні результати від роботи подібних кімнат на Львівщині, тому ми, звичайно, продовжуватимемо цей проєкт», – підкреслив Павло Мараєв.

 

Відділ комунікації поліції Львівської області