Головна Право Як на Львівщині в комунальному підприємстві «наліво» заробляли

Як на Львівщині в комунальному підприємстві «наліво» заробляли

Вчора, 4 серпня стався «прикрий» випадок у Красненському комунгоспі: було впіймано водія, що вивозить сміття, на тому, що збирав по 10 гривень за вивіз сміття з подвір’я і, звичайно ж, зібрані на деяких вулицях кошти клав собі у кишеню (ділився також із помічником). Про це повідомив селищний голова Красного Микола Чучман.

   За словами керманича селища, на початку свого головування він чітко пояснив всім працівникам, що «лівак» толерувати не буде. Двоє працівників цього не зрозуміли та були звільнені один взимку, інший – навесні.
    «З цим водієм, що привласнював кошти за вивіз сміття, все зрозуміло: не встояв перед спокусою легко заробити, думав, що ніхто не дізнається, але «попався» і буде покараний, – розповідає селищний голова Микола Чучман. – Звичайно, можна сказати, що у нього зарплата невисока, але й силоміць на роботі нікого не тримаємо. Проте мене дивує позиція людей, які, з одного боку, нарікають на те, що всі всюди і на всіх рівнях крадуть, а з іншого боку – самі ж сприяють подібним речам. Для тих, хто не розуміє, поясню: техніка, яка збирає сміття по вулицях Красного, щодня заправляється пальним за бюджетні кошти, ремонтується за бюджетні кошти, а офіційний тариф за вивіз сміття якраз і призначений для покриття ось цих витрат. А мешканцям, яким не хочеться перейтися на пошту та заплатити за вивіз сміття, та які пхають «десятку» у кишеню водію, хотів би нагадати, що через ось такі речі нам треба буде додатково виділяти кошти з бюджету, які можна було б використати для розвитку селища. Так що самі собі шкоду робимо».
   Як пояснює Микола Чучман, виявити «ліві заробітки» їхнього працівника вдалось дуже просто: небайдужі люди повідомили відразу з кількох вулиць. 
   «Сподіваюся, що подібних випадків у нас більше не буде. А небайдужим та свідомим людям дякую за те, що допомагають у підтриманні порядку!».