Головна Право На Львівщині через чадний газ постраждала дитина: основні правила безпеки у помешканні

На Львівщині через чадний газ постраждала дитина: основні правила безпеки у помешканні

Напередодні, 5 лютого, на Львівщині трапились два нещасні випадки отруєння чадним газом. Є постраждалі, серед них – дитина.

Близько 22:00 год, у м. Львові на вул. Грекова,8 у квартирі багатоквартирного будинку отруїлася, чадним газом дитина. У стані середнього ступеня важкості її госпіталізували у МДКЛ. Аварійна бригада «Львівгаз » припинила подачу газу у квартиру. Квартира обладнана ПГ -4, газовою колонкою та двома кахельними пічками.

Майже опівночі, близько 23:40 год, у м. Львові на вул. Технічній, у квартирі триповерхового багатоквартирного будинку  отруївся чадним газом чоловік, 1996 року народження. Його у стані середнього ступеня важкості госпіталізували в обласну клінічну лікарню. Подачу газу у цю квартиру також припинили.

Щоб забезпечити себе від можливості отруїтись чадним газом нагадуємо про основні профілактичні заходи:

Найпоширенішими причинами отруєнь є: порушення умов безпечного користування газовими приладами та пічками, несанкціоноване втручання господарів в роботу систем газопостачання та конструкцію газових приладів, несправна система вентиляції.

Як уберегтися від чадного газу?

По-перше, рекомендують встановити спеціальні сигналізатори, які повідомляють через звук або світловий сигнал про надлишкову концентрацію в приміщенні чадного, або природного газу. По-друге, варто укласти договір на технічне обслуговування як систем газопостачання, так і димових вентиляційних каналів. По-третє, не слід безвідповідально користуватись газовими приладами, тобто не залишати їх без нагляду, або використовувати не за призначенням. Також необхідно постійно підтримувати вентиляцію житла навіть в зимову пору.

Щоб у будинку був стабільний процес горіння – потрібен постійний доступ кисню. Пам’ятайте! Чадний газ небезпечний тим, що немає жодних виражених ознак.

Які є загальні ознаки отруєння чадним газом?

У переліку симптомів: запаморочення, головний біль, пришвидшене серцебиття, почервоніння обличчя, загальна слабкість, нудота, іноді блювота. В окремих випадках – смерть.

При отруєнні чадним газом кров втрачає здатність насичуватись киснем, в результаті настає метаболічна асфіксія і людина не може дихати. Часто люди непритомніють, а тому не можуть покликати на допомогу. Отож, якщо ви відчули перші симптоми отруєння (головний біль, слабкість, нудота) потрібно викликати швидку, рятувальників та залишити приміщення.

Які є найпоширеніші причини виникнення пожеж, пов’язаних з газовим обладнанням?

Часто причинами пожеж є порушення правил пожежної безпеки під час монтажу нагрівальних приладів та під час експлуатації газового обладнання.

Під час опалювального сезону потрібно перевірити саме обладнання, його герметичність,  відсутність тріщин та перевірити димарі.