Головна Право На Львівщині поблизу села Білий Камінь місцеві грибники натрапили на застарілі боєприпаси

На Львівщині поблизу села Білий Камінь місцеві грибники натрапили на застарілі боєприпаси

3 серпня о 12:04 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення, що в с. Білий Камінь Золочівського району під час збирання грибів, на відстані 3 км від житлових будинків та 1 км від сільської дороги виявлено 13 предметів ззовні схожих на вибухонебезпечні часів II Світової війни.

Цього ж дня о 16:46 надійшло повідомлення, що в м. Львові на вул. Г.Хоткевича під час прогулянки в лісі, на відстані 400 м від ринку «Шувар» та 1 км від житлових будинків виявлено предмет ззовні схожий на артелерійський снаряд часів ІІ Світової війни.
О 17:06 надійшло, ще одне повідомлення що в с. Плугів Золочівського району, під час збирання грибів, на відстані 1,5 км від житлових будинків та 1,5 км від автодороги (Львів-Тернопіль) виявлено предмет ззовні схожий на бронебійний снаряд часів II Світової війни.
За фактами виявлення боєприпасів повідомлено правоохоронні органи та та подано заявки піротехнічній групі ДСНС України на вилучення та знищення.
Водночас, 3 серпня піротехнічними групами ДСНС України вилучено та знищено встановленим порядком 2 застарілі боєприпаси, а саме:
реактивну гранату, виявлену поблизу с. Йосипівка Золочівського району під час об’їзду території. Боєприпас знаходився на відстані 1000 м від житлових будинків;
75 мм артилерійський снаряд, який було виявлено під час земляних робіт на відстані 40 м від житлових будинків с. Новичина Золочівського району .
Головне управління ДСНС України у Львівській області нагадує, що боєприпаси часів ІІ Світової війни, незважаючи на розміри та значний вік, вкрай небезпечні.
У разі виявлення боєприпасів або речей, за зовнішніми ознаками схожих на боєприпаси, необхідно негайно повідомити про знахідку до службу порятунку”101″.
Категорично забороняється:
• брати боєприпас до рук, наносити удари, робити спроби розібрати;
• переносити або перекатувати з місця на місце;
• кидати боєприпас у вогнище або розводити над ними полум’я;
• збирати та здавати боєприпаси, як металобрухт.
Подобається

Коментувати
Поширити