Головна Право На Львівщині правоохоронці припинили діяльність злочинної групи, учасників якої підозрюють в організації...

На Львівщині правоохоронці припинили діяльність злочинної групи, учасників якої підозрюють в організації незаконного переправлення чоловіків через кордон

Зловмисників викрили оперативники Управління міграційної поліції у Львівській області та Державної прикордонної служби України спільно з співробітниками відділу розслідування особливо тяжких злочинів (детективами) слідчого управління поліції Львівщини, за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури.

Як встановили правоохоронці, до складу організованої злочинної групи входили: організатор – 53-річний мешканець Волинської області та ще четверо осіб – мешканці Львівської та Волинської областей. Усі вони мали чітко розподілені обов’язки, працювали спільно та злагоджено.

Зловмисники організовували для військовозобов’язаних чоловіків схему перетину державного кордону України у воєнний час та забезпечували їх переправлення через кордон. Для цього «клієнтів» фіктивно оформлювали на посаду, перебування на якій дає таку можливість та вносили у відповідні бази. В подальшому їх консультували, розробляли плани маршрутів та супроводжували за межі держави, забезпечуючи, зокрема, відповідними документами і транспортом.

Правоохоронці задокументували 14 фактів незаконного переправлення зловмисниками за кордон військовозобовязаних громадян України. В залежності від мети та терміну перебування за кордоном «клієнти» платили їм від 500 доларів США до 4 000 доларів США.

Правоохоронці повідомили організатору та учасникам злочинної групи про підозри у вчиненні злочинів, передбачених ч.3 ст.332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання – позбавлення волі на строк від семи до дев’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Досудове розслідування триває.

Відділ комунікації поліції Львівської області