Головна Право На Львівщині правоохоронці викрили зловмисника, який робив наукову кар’єру, використовуючи підроблені дипломи

На Львівщині правоохоронці викрили зловмисника, який робив наукову кар’єру, використовуючи підроблені дипломи

Псевдонауковця викрили слідчі відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління поліції Львівщини спільно з оперативниками Управління Служби безпеки України у Львівській області, за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури.

Як встановили правоохоронці, у 2009 році мешканець Львівського району, якому на той час було 45 років, для влаштування на роботу в один з вищих учбових закладів Львівщини надав підроблений Диплом кандидата юридичних наук, нібито виданий йому престижним столичним університетом. Отримавши посаду, зловмисник регулярно отримував усі передбачені виплати.

У 2012 році він надав керівництву вишу ще один підроблений диплом того ж столичного університету – Диплом доктора юридичних наук, після чого отримав вчене звання професора та підвищення по службі.

У цьому учбовому закладі чоловік пропрацював до 2016 року, після чого перейшов на роботу в інший львівський ВУЗ, де до 2022 року очолював одну з кафедр.

Від початку своєї «наукової» діяльності, на підставі підроблених дипломів, зловмисник отримував вчені звання доцента та професора, наукові ступені кандидата наук та доктора наук, почесне наукове звання. При цьому йому регулярно нараховувались та виплачувались усі відповідні доплати.

Загалом сума незаконних виплат, які отримав зловмисник за ці роки, становить близько 700 тисяч гривень.

Правоохоронці повідомили зловмиснику про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 та ч.4 ст.358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України, а також ч.1 та ч. 3 ст.190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене санкціями статей – позбавлення волі на строк до восьми років.

Досудове розслідування завершене, обвинувальний акт скерований на розгляд суду.

Відділ комунікації поліції Львівської області