Головна Право На Львівщині судитимуть колишнього сільського голову, обвинуваченого у заволодінні бюджетними коштами

На Львівщині судитимуть колишнього сільського голову, обвинуваченого у заволодінні бюджетними коштами

Як встановили співробітники Червоноградського районного віділу поліції, спільно з оперативниками Червоноградського районного відділу УСБ України у Львівській області, за процесуального керівництва Червоноградської окружної прокуратури, чиновник, використовуючи своє службове становище, вчинив службове підроблення та, вступивши у змову з керівником підприємства-підрядника, заволодів коштами у сумі близько двох з половиною мільйонів гривень, виділених з бюджету для будівництва газопроводу.

Так, у 2019 році сільський голова одного з населених пунктів, розташованого у Сокальському районі, склав завідомо неправдиві офіційні документи щодо будівництва газопроводу до сіл територіальної громади. В подальшому був проведений тендер, визначений переможець, складені та підписані акти про виконання та приймання робіт, а також здійснені відповідні оплати.

Проте, насправді роботи з будівництва газопроводу не проводились і навіть потреби у їх проведенні не було, оскільки вони вже були виконані раніше, про що зловмисники достовірно знали. Таким чином вони заволоділи бюджетними коштами у сумі близько двох з половиною мільйонів гривень.

В подальшому слідчі повідомили колишньому сільському голові про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України та ч.2 ст.28 ч.1 ст.366 (Службове підроблення, вчинене за попередньою змовою групою осіб)  Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування завершене, обвинувальний акт переданий на розгляд суду. Максимальне покарання, що загрожує зловмиснику – позбавлення волі на строк до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Відділ комунікації поліції Львівської області