Головна Право На Львівщині з’являться спеціалісти з безпеки в освітньому середовищі

На Львівщині з’являться спеціалісти з безпеки в освітньому середовищі

Сьогодні, 26 січня у Львові було підписано Меморандум про співпрацю та партнерство між Головним управлінням Національної поліції України, Головним управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Департаментом освіти і науки молоді та спорту Львівської ОДА та Червоноградською територіальною громадою.

У заході взяли участь начальник Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Львівській області Юрій Кагітін, начальник Управління ювенальної превенції Національної поліції Василь Богдан, поліцейські Львівщини на чолі з начальником Головного управління Національної поліції у Львівській області Олександром Шляховським, представники Департаменту освіти і науки Львівської ОДА а також Червоноградський міський голова Антон Залівський.
«Згідний з тим, що створення безпечного освітнього середовища є важливою складовою навчального процесу, бо якщо життю та здоров’ю учня загрожує небезпека – якість освіти втрачає свій сенс. Ми докладемо усіх зусиль, щоб навчити підростаюче покоління діям у разі виникнення різного роду надзвичайних подій та правилам безпеки життєдіяльності», – сказав очільник рятувальників Львівщини Юрій Кагітін.
Йдеться про впровадження на території Львівщини новітньої програми Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції України «Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі». На Львівщині проєкт стартуватиме у навчальному закладі Червоноградської територіальної громади.
Загалом, за програмою проєкту, у навчальних закладах територіальних громад-учасниць програми передбачено ефективну діяльність спеціального фахівця – спеціаліста з безпеки в освітньому середовищі.
Така посадова особа від міської або селищної влади контролюватиме правопорядок та безпеку учасників освітнього процесу, нерозривно взаємодіючи з працівниками поліції, органами місцевого самоврядування та рятувальниками.
Багатофункціональна діяльність спеціаліста передбачає виявлення та запобігання негативних ризиків серед дітей та підлітків. Мова йде про протидію загрозам для життя або фізичного чи психічного здоров’я учнів: прояви булінгу, втягнення учня в протиправну діяльність, несприятливі впливи середовища, нездоровий спосіб життя тощо.
Також «Вихователь безпеки» навчатиме дітей та підлітків заходам пожежної безпеки, правилам дорожнього руху та навичкам безпечної життєдіяльності як під час навчання, так і в побуті. Весь процес навчання дітей буде відбуватись у тісній співпраці з поліцейськими та рятувальниками.