Головна Право На Львівщині знову виявили спогади минулих війн (ФОТО)

На Львівщині знову виявили спогади минулих війн (ФОТО)

18 жовтня о 09:26 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення, що під час прогулянки в лісі поблизу с. Переволочна Золочівського району виявлено предмет ззовні схожий на застарілий боєприпас.

На місце події було направлено оперативну групу Золочівського районного управління, працівники якої ідентифікували небезпечну знахідку, як 105 мм артилерійський снаряд часів II Світової війни. Цього ж дня о 16:40 піротехнічною групою 2-го Спеціального центру швидкого реагування ДСНС України боєприпас вилучено та знищено встановленим порядком.
Також, 18 жовтня о 14:12 до рятувальників надійшло повідомлення, що в лісі на відстані 50 м від житлових будинків с. Хомець Золочівського району виявлено 10 предметів, ззовні схожих на артилерійські снаряди часів II Світової війни.
Цього ж дня о 14:16 надійшло повідомлення, що в с. Вербівка Самбірського району, під час проведення земляних робіт в полі, на відстані 1 км від житлових будинків та в 1 км від сільської дороги виявлено предмет, ззовні схожий на мінометну міну часів II Світової війни.
О 14:54 надійшло ще одне повідомлення, що в с. Бірче Львівського району, під час земляних робіт в полі, на відстані 3 км від житлових будинків та 1,5 км від польової дороги виявлено предмет, ззовні схожий на артилерійський снаряд часів II Світової війни.
За фактами виявлення боєприпасів повідомлено правоохоронні органи та подано заявки до 2-го спеціального центру швидкого реагування ДСНС України на вилучення та знищення.
Головне управління ДСНС України у Львівській області нагадує, що боєприпаси часів ІІ Світової війни, незважаючи на розміри та значний вік, вкрай небезпечні.
Категорично забороняється:
• брати їх до рук, наносити по ним удари, робити спроби розібрати ВНП;
• переносити або перекатувати з місця на місце;
• кидати їх в вогнище або розводити над ними полум’я;
• збирати та здавати їх як металобрухт.
У разі виявлення боєприпасів або предметів, за зовнішніми ознаками схожих на боєприпаси, необхідно негайно повідомити про знахідку до Службу порятунку “101”.
+3
1