Головна Право Поліцейські Львівщини стали учасниками забігу «Acting for survivors» в рамках акції «16...

Поліцейські Львівщини стали учасниками забігу «Acting for survivors» в рамках акції «16 днів активізму проти насильства»

Забіг стартував 26 листопада у місті Ірпінь, а Львів став одним з 15 міст України, яке підхопило естафету. Згодом її переймуть представники українських діаспор у Сполучених Штатах Америки та Словаччині. 

Бігли усі небайдужі до проблеми домашнього та гендерно зумовленого насильства – спортсмени, мешканці міст та громад, представники гуманітарних місій, установ ООН, громадських організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування, а також правоохоронці.

Від поліції Львівщини учасниками забігу стали співробітники ювенальної превенції, боротьби з домашнім насильством, поліцейські офіцери громад та співробітники інших служб та підрозділів.

«Напевно, правоохоронці як ніхто інший знають про цю проблему, оскільки ми першими реагуємо на повідомлення про домашнє насильство, займаємось профілактичною роботою та надаємо повний перелік поліцейських послуг постраждалим. До цієї проблеми необхідно привертати якомога більше уваги аби запобігти вчиненню злочинів та захистити жертв. І підхід повинен бути комплексним – з залученням усіх відповідних служб та громадськості», – розповіла начальник сектору протидії домашньому насильству Львівського районного управління поліції №1 майор поліції Марта Василькевич.

розповів заступник начальника Управління превентивної діяльності поліції Львівщини полковник поліції Роман Гранківський.

Також метою проведення акції є привернення уваги до злочинів насильства з боку військових російської федерації, тому першою локацією було обрано Ірпінь – місто, що стало своєрідним трагічним пам’ятником російського вторгнення в Україну. Учасники бігли так званою “дорогою життя” – єдиним шляхом, яким місцеві мешканці евакуйовувалися під ворожими обстрілами під час повномасштабного вторгнення.