Головна Право Поліцейські Львівщини взяли участь в акції «Не ламай калину»

Поліцейські Львівщини взяли участь в акції «Не ламай калину»

 «16 днів активізму проти насильства» – міжнародний рух, метою якого є привернення уваги суспільства до проблеми домашнього та гендерно зумовленого насильства, протидії йому та поширення інформації, яка допомагає уникнути та мінімізувати наслідки цього виду злочинів. Окремо організатори хочуть привернути увагу до чисельних фактів насильства проти мирного населення з боку військових російської федерації, вчинених під час збройної агресії в Україну.

 Сьогодні, 28 листопада, поліцейські Львівщини на чолі з т.в.о заступника начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області полковником поліції Романом Турчаком разом з іншими учасниками акції, висадили кущі калини на проспекті Свободи поблизу пам’ятника Тарасу Шевченку.

«Ця акція – дуже важлива, адже калина здавна вважається етнонаціональним символом української жінки. «Не ламай калину» означає – не кривдь жінку, бережи її. Насправді, законодавство дає нам достатньо важелів впливу на кривдників та для захисту їх жертв і поліцейські приділяють розкриттю цих злочинів та їх профілактиці дуже багато уваги. Але ми також розуміємо, що до цієї проблеми повинна постійно бути прикута увага суспільства, над її вирішенням повинні спільно працювати поліція, органи державної влади, відповідні соціальні служби, а також громадські організації – це єдиний шлях допомогти жертвам. Тому ми підтримуємо усі такі акції та ініціативи, адже мета їх благородна та вкрай актуальна», – зазначив Роман Турчак.

Нагадаємо – у випадку, якщо ви стали жертвою домашнього насильства, негайно повідомляйте про це у поліцію: на оперативну лінію 102, у територіальні підрозділи або зверніться до поліцейського офіцера громади.