Головна Право У Львові повторно судитимуть жінку, яка підрізала співмешканця

У Львові повторно судитимуть жінку, яка підрізала співмешканця

Цьогоріч, 11 вересня, за касаційною скаргою прокуратури Львівської області Верховним Судом скасовано незаконне рішення апеляційного суду, який залишив без змін вирок місцевого суду.

Відповідно до рішення останнього обвинуваченій призначено надто м’яке покарання за неодноразове нанесення тяжких тілесних ушкоджень своєму співмешканцю.

Йдеться про інцидент, який стався у червні минулого року у Львові.

Під час конфлікту 50-річна мешканка одного із сіл Городоччини умисно нанесла чоловіку 8 ножових поранень грудної клітки та черевної порожнини.

Зазначимо, що ці травми належать до категорії тяжких.

Личаківським районним судом м.Львова фігурантку засуджено за ч.1 ст.121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження, тобто умисне тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння, чи таке, що спричинило втрату будь-якого органу або його функцій) до 4 років позбавлення волі, із застосуванням ст.69 КК України (призначення більш м’якого покарання, ніж передбачено законом).

Залишаючи вказаний вирок без змін, апеляційний суд дійшов до висновку, що немає підстав для призначення обвинуваченій суворішого покарання.

Це при тому, що з початку 1996 року жінка тричі притягалась до кримінальної відповідальності за вчинення злочинів у сфері життя та здоров’я людини та отримувала реальні покарання.

Верховний Суд погодився із доводами прокуратури, яка вважала безпідставним призначення такого покарання, оскільки завдані зловмисницею тілесні ушкодження були небезпечні для життя у момент заподіяння, неправомірні дії скоєні повторно, а також особа обвинуваченої характеризується виключно негативно та свідчать про її підвищену суспільну небезпеку.

Відтак, у кримінальному провадженні призначено новий розгляд у суді апеляційної інстанції.

Пресслужба прокуратури Львівської області