Головна Право У Буську мешканці міста можливо попередили скоєння злочину

У Буську мешканці міста можливо попередили скоєння злочину

Вчора на позачерговій сесії райради стало відомо, що начальник районної міліції Василь Шевцов для ЗМІ району надав дещо не повну інформацію з приводу затримання у Буську підозрілого автомобіля з дніпропетровськими номерами. Складається враження, що працівники органів міліції через ЗМІ не хочуть забезпечувати мешканців району повною, точною, об'єктивною інформацією з усіх суспільно-важливих питань. 

   З минулого тижня поширюються тривожні чутки, що у Буську на Волянах затримали диверсантів, які робили відеозйомку району. Першим, хто з цього приводу взяв коментар у керівника Буського районного відділу міліції Василя Шевцова були журналісти з Буського радіо. 
  У публікації "Безпілотник виявився іграшкою. Проте, пильність не завадить", очільник районної міліції повідомив, що дійсно від мешканців міста надійшло повідомлення про підозрілу автівку із дніпропетровськими номерами. Правоохоронці перевірили автомобіль і пасажирів, як вдалося з'ясувати, це були двоє чоловіків, що проживають у місті Кривий Ріг Дніпропетровської області. За їхніми словами, вони приїхали до Буська, щоб купити будинок чи квартиру, аби перевезти сюди свої сім’ї. 
    Як повідомив В.Шевцов, при огляді салону автомобіля зброї, небезпечних і заборонених предметів не виявили. Серед особистих речей був іграшковий літачок, який був придбаний у супермаркеті.
 Однак вже сьогодні стало відомо дещо інші подробиці затримання можливих диверсантів. З трибуни сесійної зали ситуацію прокоментував прокурор району Володимир Рекшинський:
 – Справді, місцеві мешканці повідомили правоохоронні органи про те, що два дні на території Буська один і той самий автомобіль їздить на дніпропетровських номерах і здійснює відеозйомку. Працівники райвідділку міліції одразу виїхали на місце, щоб перевірити документи. Згодом запросили осіб у райвідділ для з'ясування обставин. Згідно Закону кожну людину не можуть тримати правоохоронні органи більше трьох годин. За отих три години вдалося встановити їх особи: один раніше судимий по трьох статтях, інший – тричі судимий (грабіж, хуліганство т.д.). Особи були обізнані в законодавстві і тому почали заявляти, що їх не можуть довго затримувати. Через те, що на території Буського району є теж нерозкритті крадіжки, ми почали звертатися з клопотанням до суду, аби продовжити їх тримання для отримати подальшої інформації про них. 
   На огляд автомобіля вони не давали добровільної згоди. Після того, як взяли ухвалу слідчого судді, було оперативно все оглянуто і знайдено деякі підозрілі речі. Зокрема, це – декілька мобільних телефонів, знаряддя для вчинення злочину: спеціальний пневматичний ключ віджиму замків, призовне взуття, рукавички, травматичний пістолет, 15 стартових пакетів і т.д. До речі, у цих осіб були мобільні телефони вартістю понад 15 тис. грн., такі телефони розблуковуються лише відпечатком пальця. Також в машині було виявлено безпілотник (квадрокоптер) і програма в мобільному телефоні була налаштована на нього.
  Далі ми встановили, що було вчинено крадіжку ювелірних виробів на суму 110 тис. грн. на території Золочівського району в той час, коли вони якраз там перебували. Про це ми повідомили колег зі Золочева. Звідтам приїхали працівники карного розшуку та забрали їх.
  Для Буського радіо, начальник міліції дав у коментарі інформацію про те, що літачок куплений в супермаркеті. Однак за словами прокурора, літачок (безпілотник) не дитячий, його вартість складає 23 тис. грн. Депутати райради почали запитувати у начальника, чому в час коли ми повинні бути особливо пильні і люди повинні мати всю інформацію, міліція приховує суспільно-важливу інформацію.
   "На прохання журналістів Буського радіо я дав коментар про те, що в п'ятницю, близько 9 години ранку, поступило повідомлення, що нашим містом роз'їжджає невідомий автомобіль на дніпропетровських номерах, каже Василь Шевцов. – Разом з машиною чергової частини ми виїхали. В автомобілі було двоє осіб, яких ми запросили (не затримували, бо це різні речі) у райвідділ міліції для з'ясування їхніх осіб і мети їхнього перебування у Буську. Ці люди пояснили, як я казав, що вони приїхали у місто Буськ з метою придбати або житловий будинок, або земельну ділянку з подальшим переїздом з міста Кривий Ріг, де вони проживають, до більш спокійного району, тобто до нас. На їхню думку, там де вони проживають зараз жити не спокійно. Автомобіль ми оглянули і як було мною сказано, так і написано, що в автомобілі не було знайдено заборонених обігом предметів, які представляють інтерес для правоохоронних органів. Тобто, викрутка якою можна відкрити пластикове вікно, вона ж не заборонена обігом? У нашій країні пневматичний  пістолет можна купити без дозвілу, але це теж є не заборонений предмет. Даних осіб ми перевірили спільно з СБУ, як було встановлено, особи не причетні на території Буського району до вчинення злочинів. 
  Можливо саме дзвінком небайдужих людей правоохороним органам вдалося попередили скоєння злочину. Як мені відомо, в Золочеві тамтешні правоохоронці їх теж перевірили, однак цим особам підозру про вчинення якогось злочину не було повідомлено, їх відпустили".

   Виходячи з усього вищесказаного варто зазначити, що велике значення в житті людей відіграють газети, журнали, телебачення, радіо, а останнім часом – і Інтернет. Журналісти ЗМІ району активно збирають, готують та поширюють відомості про події, які мають вплив на суспільство. У зв’язку з цим, працівники органів державної влади, в тому числі і міліції, повинні розуміти суспільну місію журналістів та ЗМІ та забезпечувати українських громадян повною, точною, об’єктивною інформацією з усіх суспільно-важливих питань. 
Роман Матвіюк 
/Буський медіа-портал/