Головна Политика Прокуратуру Буского района могут ликвидировать, а впоследствии и район?

Прокуратуру Буского района могут ликвидировать, а впоследствии и район?

Прокуратуру Буского района могут ликвидировать, а впоследствии и район?
   
В районных органах прокуратуры — неизбежны реформы. Через процесс реформирования Генпрокуратуры районные прокуратуры могут в ближайшее время заменить местными и уменьшить их количество. Такую стратегию реформирования году представили генеральный прокурор Виктор Шокин и его заместитель Давид Сакварелидзе.

   Согласно Закону Украины "О прокуратуре", который вступает в силу с 25 апреля этого года предусмотрено создание местных прокуратур, к сожалению, местная прокуратура, под юрисдикцию которой попадает наш район будет прокуратура Радеховского района.
  Прокурор Бугского района Владимир Рекшинський на внеочередной сессии райсовета отметил, что в территориальной юрисдикции Радеховской местной прокуратуры Львовской области входят Радеховский, Бродовский, Буский и Каменка-Бугский районы.
    "В связи с этой реформой сокращаются работники прокуратуры, будет не на месте ни прокурора, ни заместителя, лишь несколько работников, которые будут выполнять свои обязанности, — говорит прокурор Владимир Рекшинський. — Для района — это сделает невозможным общение любых граждан и осуществления личного приема. Мною были поданы предложения к заместителю главного прокурора Украины по реформированию прокуратуры. Каждый прокурор района перед принятием этого закона написал свои предложения и отметил, что его район является основной. Реформирование прокуратуры требует затратных средств, которых сейчас в Украине нет. Поэтому сейчас решается вопрос на некоторое время отсрочить реформу. Однако все идет к тому, что на территории Бугского района прокуратуру ликвидируют ".
   У депутатов райсовета возник вопрос, если прокурор будет в Радехове, а не в Буске, облегчит оно работу районной милиции?
  Начальник районной милиции Василий Шевцов ответил, что это им только работу усложнит, поскольку прокуратура и милиция взаемповьязана между собой совместной деятельностью.
"Мы приходим советоваться к прокурору по той или иной ситуации, — отмечает Василий Шевцов. — О чем можно советоваться с прокурором по телефону, если он находится в 42 км (расстояние от Радехова в Буска)? Для изучения того или иного вопроса прокурору надо видеть документы, а это придется садиться в машину и ехать по бездорожью в Радехов. Однако такое, что там придется еще ждать приема с прокурором, ведь со своими вопросами или проблемами могут стоять в очереди другие прокуроры и простые граждане. Получается, что оптимизация прокуратуры только озадачит ".
  Из всего вышесказанного депутаты Буского райсовета приняли обращение к председателю Верховной Рады Украины, Президента Украины, Премьер-министра Украины, Генерального Прокурора Украины с просьбой сохранить статус прокурора Бугского района, внеся соответствующие изменения в указанное приложение к Закону Украины «О прокуратуре».
 Роман Матвиюк

Нижче подаємо звернення депутатів:
                                        До голови Верховної Ради України,
                                                  Президента України, Прем’єр-міністра України,
                                                                Генерального Прокурора України

    Ми, депутати Буської районної ради, доводимо до Вашого відома, що згідно п.1 ст.12 Закону України «Про прокуратуру», у системі прокуратури України діють місцеві прокуратури, перелік та територіальна юрисдикція яких визначається в Додатку до цього Закону.
    Зокрема, до територіальної юрисдикції Радехівської місцевої прокуратури Львівської області входять Радехівський, Бродівський, Буський та Кам’янка-Бузький райони. Відповідно відстань від Радехова до Бродів складає 49 км, від Радехова до Буська — 42 км, від Радехова до Кам’янка-Бузьки — 31 км.
   Адміністративним устроєм вказаних районів передбачено 4 міських, 7 селищних та 98 сільських рад, які об’єднують 336 населених пунктів. Загальна площа вказаних територій складає 4026 км?. Сюди входить чотири районні відділи внутрішніх справ — Радехівський, Бродівський, Буський та Кам’янка-Бузький.
     Відповідно до статті 2. Закону України «Про прокуратуру», від 14 жовтня 2014 року на прокуратуру покладаються функції: підтримання державного обвинувачення в суді; представництва інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених цим Законом; нагляду за додержанням законів органами, що провадять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство; нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
     З урахуванням цього виникає питання належного виконання вимог п.2 Наказу ГПУ № 4 від 19.12.2012 року в частині безумовного забезпечення виконання вимог Закону при прийманні, реєстрації, розгляді та вирішенні в органах досудового розслідування зазначених ОВС заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, своєчасного внесення щодо них відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Подальшого невідкладного скерування із зазначених слідчих підрозділів повідомлень в порядку ч.6 ст.214 КПК України  про початок досудового розслідування.
     Крім цього, керівникам органів прокуратури необхідно виїжджати на місце події за фактами кримінальних правопорушень, передбачених пунктом 2.6 цього наказу, забезпечивши якісне проведення огляду, організацію невідкладних першочергових слідчих (розшукових) і негласних слідчих (розшукових) дій. Зазначена площа обслуговування та окреме розташування крайніх населених пунктів унеможливлює оперативне прибуття до місця події, а також тягне за собою значні витрати паливних матеріалів.
    При розташуванні міськрайвідділів ОВС та судів першої інстанції у різних районних центрах, про яку оперативність може йти мова при здійсненні нагляду за додержанням законів під час проведення досудового розслідування, у тому числі у формі процесуального керівництва, участі у судовому провадженні та оскарженні судових рішень у кримінальних провадженнях. Зокрема, при вирішенні питань щодо погодження клопотань слідчих про тимчасовий доступ до речей і документів, огляд, обшук, арешт майна, застосування запобіжних заходів, заслуховування стану досудового розслідування у конкретних кримінальних провадженнях.
    Окрім цього, відповідно до п.8.7. Інструкції про порядок розгляду звернень та особистого прийому в органах прокуратури України, затвердженої наказом ГПУ № 9 від 27.12.2014 року, передбачено порядок прийому керівником відповідної прокуратури за місцем праці та проживання громадян, у вечірній час, вихідні і святкові дні. Яким чином реалізувати вказані повноваження та поспілкуватися із людьми, почути про наболіле, та у кінцевому результаті вирішити по суті підняті питання керівнику відповідної прокуратури при  наявності більше 300 населених пунктів та території площею понад 4000 км ?.