Головна Право У Буському районі рейдери збирають врожай картоплі фермерів

У Буському районі рейдери збирають врожай картоплі фермерів

Пайовики з села Ожидів розповіли, що вирощений ними врожай картоплі збирають рейдери. Наразі з полів вивезено 15 машин з картоплею.

Про це повідомляє редакція «Діла».

На полі біля села Ожидів, що у Буському районі Львівщини, зібралось два десятка селян. Річ у тім, що свої паї ще навесні вони здали в оренду фермерському господарству «Ожидівські лани», за що мали б восени одержати і фінансову компенсацію, і частку від вирощеної агрокультури. Проте, декілька днів тому дізналися — їх урожай уже збирають та вивозять з поля.

«Приїхали чужі люди, яких ми не знаємо, не знаю кримінальники-не кримінальники, хто вони такі є, забирають силою ту картоплю нашу. Наїжджають на нас люди, чужі, не знати звідки приїхали, без документів, без нічого», — повідомляє Юрій Андрусяк, власник паю біля села Ожидів.

За словами Любові Когут, директора господарства «Ожидівські лани», підприємство орендує паї у селян, а вибирають картоплю у полі зовсім не її працівники, а справжні рейдери.

«На даний момент нами зафіксовано, що вивезено вже 15 машин з картоплею. У підрахунку це становить десь близько 2 млн грн. Люди зібралися щоб відстояти свої паї, щоб ми змогли виплатити їм гроші», — зауважила Когут.

Зазначається, що офіційною причиною того, що невідомі люди збирають чужий урожай, є фінансові стосунки між компанією «Седна-Агро» з Черкащини та «Аіко» з Львівщини. Попри те, що жодна з них не має прямого юридичного стосунку ні до цих полів, ні до господарства «Ожидівські лани» у суперечці на мільйони гривень страждають звичайні селяни, які всього лиш здали свої поля в оренду. Тепер законність дій усіх сторін конфлікту перевірятимуть правоохоронці.

«На жаль, ми маємо таку ситуацію, де ні „Ожидівські лани“, ні власники земельних паїв не мають змоги подивитись документи, їм не надають можливості з ними ознайомитись, мотивуючи це тим, що вони не є стороною виконавчого провадження. Ми в будь якому випадку чекаємо належного реагування від органів поліції, в будь якому випадку чекаємо швидкого реагування від органів прокуратури», — розповів Олександр Попко, представник ФГ «Ожидівські Лани».

Разом з тим, селяни продовжують блокувати техніку на своїх полях та зобов’язали правоохоронців викликати на місце приватного виконавця, який приїхав затемна та без відповідних документі.

Джерело: Agravery.com