Головна Право Зловмисник із Стрийського району заволодів грошима знайомого

Зловмисник із Стрийського району заволодів грошима знайомого

Зловмисник обманом отримав доступ до інтернет-банкінгу свого знайомого, заволодівши грошима з його карткових рахунків. За матеріалами поліції, обвинувальний акт щодо 30-річного мешканця Стрийського району вже скеровано до суду.

Фігурант, який раніше вже притягувався до кримінальної відповідальності за шахрайство та кіберзлочини, може отримати покарання до восьми років позбавлення волі. Оперативники Управління протидії кіберзлочинам у Львівській області спільно зі слідчими Львівського районного управління поліції №1 викрили зловмисника за процесуального керівництва Галицької окружної прокуратури.

Встановлено, що обвинувачений обманним шляхом заволодів мобільним телефоном потерпілого, після чого отримав доступ до системи інтернет-банкінгу, змінив паролі та оформив кредит у банку на суму 5 тисяч гривень від імені власника. Отримані кошти фігурант привласнив та витратив на власний розсуд. Загальна сума збитків, завданих потерпілому, становить 15 тисяч гривень.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритому за ч.2, ч.4 ст.190 (Шахрайство) та ч.2 ст.361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних систем) Кримінального кодексу України, завершене. Обвинувальний акт скеровано на розгляд суду.

Увага! Щоб не стати жертвою шахрайства, не передавайте малознайомим людям свій мобільний телефон, через який можна отримати доступ до банківських додатків чи ваших особистих даних. Не повідомляйте стороннім особам інформацію, яка може дати їм доступ до вашого банківського рахунку, зокрема реквізити картки, термін дії, коди та паролі. Якщо ваш мобільний телефон викрали, негайно заблокуйте банківські рахунки.