Головна Політика 60 внутрішньо переміщених дітей, які проживають на Львівщині, поїдуть у Францію на...

60 внутрішньо переміщених дітей, які проживають на Львівщині, поїдуть у Францію на літні канікули

Учора, 21 червня, перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик провів відеоконференцію з делегацією представників мережі мерів французьких міст на чолі з Бенджаміном Абтаном. У межах зустрічі обговорили питання короткострокових поїздок дітей внутрішньо переміщених осіб у Францію у час літніх канікул.

Андрій Годик розповів французьким колегам якою є кількість внутрішньо переміщених осіб, які проживають в області.

«Будь-яка допомога, яку нам готові надати, є надзвичайно важливою, зважаючи на ті виклики з якими ми стикнулися у цей непростий час. Львівська область від початку широкомасштабної військової агресії стала основним прихистком для внутрішньо переміщених осіб і в пікові періоди кількість прийнятих громадян налічувалося понад пів мільйона, що становить 20% від загальної кількості населення області. Кількість ВПО зараз зменшується, адже певна частина осіб повернулися в місця де вже не ведуться бойові дії. Станом на зараз на Львівщині зареєстровані та проживають майже 250 тисяч переміщених осіб – 30% з яких становлять діти. Усіх цих людей ми повинні забезпечити гідними умовами проживання», – сказав перший заступник.

Бенджамін Абтан повідомив, що на цей момент українська та французька сторони домовилися про короткострокову поїздку 60-ти внутрішньо переміщених дітей, які проживають на Львівщині.

«Ми готові приймати і надалі дітей, які через війну змушені були покинути рідні домівки та зараз проживають далеко від дому. Для них це є не лише стресом, але й викликом у такому молодому віці. Підтримка дітей, яких застала у власних оселях війна, є пріоритетом нашої роботи та подальшої співпраці», – повідомив Бенджамін Абтан.

Своєю чергою Андрій Годик додав, що допомога внутрішньо переміщеним дітям повинна бути пріоритетом для закордонних організацій, які допомагають Україні.

«Нашим основним завданням є надати допомогу в першу чергу дітям. Надзвичайно важливою і актуальною є допомога психологічного відновлення дітей, які на власні очі побачили насильство російських окупантів. Це є клопітка і довга робота, адже ці діти побачили те чого не мали б побачити у звичних реаліях цивілізованої європейської країни. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку надану допомогу від усіх наших іноземних колег та партнерів», – додав перший заступник очільника області.

Керівник Головного управління національної соціальної сервісної служби у Львівській області Віктор Степанюк розповів детальніше про ініціативу.

«Ми зараз на завершальному етапі формування групи 60-ти дітей, які зможуть поїхати у Францію. Ми збираємо інформацію про внутрішньо переміщених дітей у всіх територіальних громадах області для того, щоб надалі організовувати такі закордонні канікули. Ми охоче долучаємося до таких ініціатив, адже такі поїздки дають змогу дітям познайомитися з іноземними однолітками та психологічно і фізично відпочити», – сказав Віктор Степанюк.

Також у межах зустрічі французька сторона отримала перелік актуальних потреб для підтримки внутрішньо переміщених осіб, які проживають в області.