Головна Політика Акт обстеження технічного стану палацу графа Бадені в м.Буськ

Акт обстеження технічного стану палацу графа Бадені в м.Буськ

Комісія встановила, що покрівля палацу в окремих місцях пошкоджена, відсутні водостічні труби та ринви, в результаті чого відбувається руйнація стін та карнизу будівлі, видніються значні відлущування цегляної кладки стін на глибину до 0,15 м. Приміщення не опалюється. Водяна система опалення із сталевих труб демонтована. В значній частині віконних блоків відсутнє скло у віконних рамах. Електромережа в деяких приміщеннях демонтована. На головній сходовій клітці відсутнє металеве (лите) декоративне обгородження, а також в окремих приміщеннях немає дверних полотен і паркетної підлоги.

В окремих приміщеннях є часткове руйнування штукатурки стін та стелі. На даху дерев’яні розкоси і мауерлат в деяких місцях сильно уражені червоточиною та гниллю і можливе обрушення дерев’яних конструкцій даху.

У приміщеннях, що примикають до палацу, в результаті протікання даху та відсутності віконних рам стіни уражені грибком, демонтована підлога, вертикальні тріщини стін та вилущування штукатурки стін та стелі. З часу попереднього обстеження будівля зазнала ще більших руйнувань і процес цей швидко прогресує (на знімку справа).

Комісія вважає, що з метою збереження унікальної пам’ятки культурної спадщини необхідно невідкладно провести реконструкцію будівлі, аби запобігти її руйнуванню.
 

21.11.2012 р.