14 лютого, перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик зустрівся з представниками бізнесу, щоб обговорити актуальні інструменти підтримки, яких потребують підприємці.
Як він нагадав, торік Львівська ОВА перша та єдина в Україні запровадила Програму підтримки бізнесу на час воєнного стану. Цей інструмент за кошти обласного бюджету та у співфінансуванні з партнерами був дієвим антикризовим заходом.
«Торік Програма підтримки бізнесу показала себе як ефективний механізм в умовах воєнного стану. Коли ми у квітні затверджували Програму, держава ще не пропонувала альтернативи. Сьогодні ж ми маємо дещо іншу ситуацію, і нам важливо разом з вами проговорити, де ми можемо запропонувати свої шляхи підтримки, або де масштабувати державну підтримку»,- зазначив Андрій Годик.
Нагадаємо, що межах програми передбачені три напрями підтримки бізнесу:
- Надання безповоротної фінансової допомоги підприємствам, що здійснили переміщення та реєстрацію на територію Львівської області;
- Ваучерна підтримка бізнесу;
- Надання безповоротної фінансової допомоги на закупівлю обладнання підприємствам харчової, легкої, машинобудівної, деревообробної промисловості.
До слова, перші два напрямки на сьогодні не мають альтернативи підтримки з державного бюджету. Що ж стосується закупівлі обладнання, то схожий механізм працює в межах державної програми ЄРобота.
Зазначимо, що за минулий рік в межах дії обласної Програми підтримки бізнесу понад 40 релокованих підприємств та понад 80 підприємств харчової, легкої, машинобудівельної промисловості отримали безповоротну фінансову допомогу, більше 100 суб’єктів підприємництва ваучерну підтримку на маркетингові цілі та сертифікацію продукції.
В межах зустрічі підприємці, які скористались можливостями програми, підкреслили її важливість та актуальність. Проговорили і інші актуальні питання: бронювання працівників підприємств на час воєнного стану, розширення експортної діяльності тощо.
Продовжили дію Програми і цьогоріч. Передбачене стартове фінансування – 50 млн грн. Також, цього року запровадили новий вид ваучерів. Це – ваучери на участь у закордонних виставково-ярмаркових заходах (до 100 тис. грн).
Відтак, в межах реалізації «Програми підтримки бізнесу у Львівській області на період воєнного стану» цьогоріч планують надати підтримку від 250 до 300 суб’єктам підприємницької діяльності та створити 700-1000 нових робочих місць.