Головна Політика Чому нема світла? Очільник Львівщини відповів на найпоширеніші запитання

Чому нема світла? Очільник Львівщини відповів на найпоширеніші запитання

Завдяки титанічній праці енергетиків, комунальників та надзвичайників, у Львівській області є можливість подавати світло, воду та тепло у кожну домівку, але в енергосистемі України не вистачає потужності.

Як зазначає начальник Львівської ОВА Максим Козицький, це наслідок масованого ракетного удару, який ворог завдав по всій країні 23 листопада, а також ракетних ударів впродовж наступних днів, які, на щастя, Львівську область оминули.

Усі області живляться від однієї енергосистеми. Тому зараз одночасно користуватися електроенергією та водою можуть 50% споживачів Львівщини. Перебоїв з постачанням тепла нема.

Максим Козицький відповів на найпоширеніші запитання, які ставлять жителі області:

Чому в сусідньому місті/ селі/ будинку навпроти все світиться, а в нас немає світла вже другу добу?

Вимкнення запроваджують всюди. Виняток – об’єкти критичної інфраструктури. До них належать медзаклади, ТЕЦи, насосні станції, військові об‘єкти, об’єкти, які забезпечують подачу води, зв’язок, сервери, зберігання ліків, органи правопорядку. До об’єктів критичної інфраструктури на Львівщині належать 25% споживачів «Львівобленерго». Якщо будинок живиться від однієї лінії з такими об‘єктами, живлення у ньому також не виключатимуть.

«І ще одне щодо «будинку навпроти»: будьмо чесними, ви ж не спостерігаєте за ним 24/7. Часто саме тоді, коли вам включили світло, будинок навпроти – знеструмлений, але ви займаєтеся своїми справами і не звертаєте на це уваги», — підкреслив очільник області.

Чому графіки планових відключень не відповідають дійсності? 

В Україні є одна енергосистема. Якщо ворог обстрілює енергооб‘єкти в одній області, від цього страждає вся країна. Так і вчора: через обстріли в інших регіонах, на Львівщині вимушено запровадили екстрені відключення. Це означає, що графіки відключень не діють. Про такі ситуації неможливо попередити заздалегідь.

Щоб знати актуальну ситуацію в нашій області, зайдіть на офіційний сайт Львівобленерго у розділ «Чому немає світла?».

Чому я не можу додзвонитися в кол-центр Львівобленерго?

У кол-центрі також працюють живі люди. Пам’ятайте про це, коли комунікуєте з ними. Ніхто не міг передбачити, що половина області може залишитися без світла, тому кол-центр не спроможний одночасно прийняти дзвінки від всіх. Але це не проблема, бо:

​​Чому світяться вивіски, реклама і стовпи на вулиці, а ми сидимо без світла? 

Вмикати чи вимикати вуличне освітлення вирішує місцева влада – керівництво вашого міста чи села, а не Львівська ОВА чи Львівобленерго.

Вмикати чи вимикати рекламу, вивіски та інші декорації, які в межах робочого часу підсвітлюють об‘єкти, які є у приватній власності, вирішують власники цих об‘єктів. Тут ми можемо розраховувати лише на совість власників.

Але також треба розуміти, що окремі будинки «світяться», бо використовують альтернативні джерела енергії (генератори, акумулятори та інше), і їх не завжди виставляють перед магазинами чи ресторанами, щоб ми могли з впевненістю сказати, хто від чого живиться.

За наказом Максима Козицького від 21 жовтня на Львівщині діє заборона на використання усіх видів зовнішнього освітлення на час комендантської години, окрім освітлення вулично-дорожньої мережі та об’єктів критичної інфраструктури. Також діє заборона на освітлення зовнішньої реклами, розміщеної на фасадах будинків та споруд, спеціальних конструкцій – після завершення робочого часу суб’єктів господарювання, незалежно від організаційно-правової форми. Ця заборона діє для усіх. Якщо маєте інформацію про порушників, телефонуйте у поліцію.

Якби держава не експортувала електрику на Захід, ми б мали світло?

«Якщо пишете таке, то ви стали жертвою російської пропаганди. Цей фейк давно вже спростували. Насправді Україна припинила експорт електроенергії в Європейський Союз ще з 11 жовтня – після масованого ракетного удару. З того часу усі потужності української генерації працюють виключно для потреб жителів України», — зауважив начальник ЛОВА.

Ми і надалі маємо дефіцит потужності в енергосистемі країни. Тому не можемо одночасно заживити всіх.

«Звертаюсь до кожного, у кого вдома є світло: подумайте про тих, хто без живлення. Утримайтесь від використання порохотягів, мікрохвильовок, кавоварок, посудомийних машин та інших потужних приладів. Користуйтесь електроенергією лише за нагальної потреби, так ми зможемо одночасно заживити більшу кількість споживачів», — підсумував він.

Якщо ми не будемо перенавантажувати систему, енергетики зосередяться на ремонтах пошкоджених об’єктів, які ускладнюються з кожною наступною ракетною атакою.