Головна Політика Депутати Буської районної ради просять Верховну раду України внести зміни до Закону...

Депутати Буської районної ради просять Верховну раду України внести зміни до Закону про військову службу

Звернення Буської районної ради до голови Верховної ради України Андрія Парубія, народного депутата України по мажоритарному окрузі №119 Михайла Бондара та до голів політичних фракцій у Верховній раді України щодо надання можливості військовослужбоцям самостійно встановлювати розумні межі строків контрактів, що не тільки розв’яже соціальну напругу, а дасть можливість збільшити число залучення військовослужбовців на військову службу за контрактом, ухвалили на сьогоднішньому сесійному засіданні депутати Буської районної ради.

Подаємо текст звернення:
Голові Верховної Ради України
Андрію Парубію
Народному депутату України по
мажоритарному окрузі №119
Михайлу Бондару
Головам політичних фракцій у Верховній раді України

   Ми, депутати Буської районної ради, враховуючи значний суспільний резонанс, звертаємося до Вас з приводу наступного.
Норма щодо автоматичного продовження контракту в разі настання особливого періоду/воєнного стану набрала чинності лише з 15.04.2014 року. Відповідно до зазначених вище законодавчих змін з військовослужбовцями, які на той час проходили військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, укладалися контракти строком до кінця особливого періоду та оголошення рішення про демобілізацію.
   Через це контракти, які були укладені до набрання чинності Законом України № 711-VIII від 06.10.2015 року, укладені на невизначений строк, оскільки дата завершення дії особливого періоду невідома. Це суперечить принципам договірного права та є дискримінаційним по відношенню до групи військовослужбовців, які на даний час зв’язані умовами таких безстрокових контрактів. Така позиція висловлена і у пояснювальній записці до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» реєстр. №4689 від 18 травня 2016 року.
   Ми згідні з розробниками даного законопроекту про те, що зміни, які були внесені Законом України № 711-VIII від 06.10.2015 року «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (щодо уточнення строків військової служби за контрактом)», направлені лише на попередження виникнення проблеми у майбутньому і не вирішують ситуацію, що склалася протягом особливого періоду.
   Проектом Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» реєстр. №4689 передбачаються положення, згідно яких військовослужбовцям, які вже уклали контракти зі Збройними силами України під час дії особливого періоду, буде надаватися право переукласти контракт строком на 6 місяців. Укладання такого нового контракту слугуватиме підставою для розірвання попереднього. Відповідно всі військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, укладеним під час дії особливого періоду будуть проходити військову службу на рівних умовах, що дозволить уникнути додаткової психологічної напруги в лавах Збройних сил України.
    Прогресивною є норма, яка пропонується як зміна до ст. 23, а саме: для осіб, які відслужили під час дії особливого періоду не менше 11 місяців установлюються строки військової служби в календарному обчисленні 6 або 12 місяців. Строк проходження військової служби для таких військовослужбовців може бути продовжено за новими контрактами на строк 6 або 12 місяців.
   Даний проект Закону вирішує проблему можливої безстроковості контракту, який раніше укладався до завершення особливого періоду, а також встановлює розумні межі строків зазначеного контракту, що не тільки розв’яже соціальну напругу, а дасть можливість збільшити число залучення військовослужбовців на військову службу за контрактом.
   Враховуючи вищевикладене, просимо прийняти за основу та в цілому проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (реєстраційний №4689 від 18 травня 2016 року).
З повагою
голова районної ради                                                          Богдан Глова