Головна Політика Депутати Буської райради виступають проти приватизації спиртової галузі України

Депутати Буської райради виступають проти приватизації спиртової галузі України

Вчора на 38 сесії 6 скликання депутати Буської районної ради прийняли рішення звернутися до Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка та Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, щодо питання приватизації підприємств спиртової галузі України. 

"Ми, депутати Буської районної ради, підтримуємо позицію загальнодержавних галузевих зборів трудових колективів ДП «Укрспирт» від 15.12.2014 року (протокол №1) і відповідно виступаємо проти приватизації спиртової галузі України та підтримуємо модернізацію даної галузі", – йдеться у тексті звернення.
Повний текст звернення додаємо.

"Президенту України
Петру Порошенку, Прем'єр-міністру Арсенію Яценюку, Голові Верховної Ради Володимиру Гройсману
 
   Доводимо до Вашого відома, що в Буську районну раду на розгляд чергової сесії надійшло звернення про те, що 15.12.2014 року за ініціативи Сторонибабського МПД ДП «Укрспирт» були ініційовані загальнодержавні галузеві збори трудових колективів Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «УКРСПИРТ» (ДП УКРСПИРТ). У зборах брали участь трудові колективи 30 місць провадження діяльності ДП «Укрспирт» та 5 державних підприємств концерну «Укрспирт» загальною чисельністю 201 чол. 
  На зборах обговорили питання приватизації спиртової галузі, питання про постійний некерований тиск Державної фіскальної служби на ДП «Укрспирт» і блокування його роботи та питання створення координаційної ради ДП «Укрспирт» з повноваженнями страйкового комітету. 
  Зборами ухвалено рішення проти приватизації спиртової галузі та її модернізацію  а також була створена ініціативна координаційна рада ДП «Укрспирт» з повноваженнями страйкового комітету, головою якої обрано Голову об’єднаної організації профспілок працівників АПК ДП «Укрспирт»  Сметанюка Р. М.
  Окрім цього на ім’я голови Буської районної ради В. Замроза  був скерований лист за підписом голови Буської районної державної адміністрації Б. Гринишина від 18.12.2014р. № 04-08/2220 з пропозицією підтримати питання залишення підприємства у державній власності. 
   Згідно регламенту Буської районної ради дане питання розглянуте на постійній комісії з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, законності, роботи з правоохоронними і контролюючими органами, ЗМІ та органами місцевого самоврядування, яка підтримала рішення загальнодержавних галузевих зборів трудових колективів ДП «Укрспирт» від 15.12.2014 року та винесла дане питання на розгляд позачергової 38-ї сесії Буської районної ради VІ скликання.
  Враховуючи вищевикладене, ми, депутати Буської районної ради, підтримуємо позицію загальнодержавних галузевих зборів трудових колективів ДП «Укрспирт» від 15.12.2014 року (протокол №1) і відповідно виступаємо проти приватизації спиртової галузі України та підтримуємо модернізацію даної галузі. 
  У всіх розвинутих країнах спиртова галузь – це монополія суспільства. Вважаємо, що і в Україні виробництво спирту, яке при вмілому керівництві вважається надприбутковою галуззю, повинно бути державною монополією і приносити гроші в державний бюджет, а не у кишені олігархів.  
   Перспективним, на нашу думку, є виробництво біоетанолу за умови перегляду акцизу на цей вид продукції.
   В Україні уже існує гіркий досвід приватизації підприємств, зокрема цукрових заводів, більшість яких після приватизації порізані на брухт, а тисячі людей залишились без роботи. Не виправдана, на нашу думку, і приватизація обленерго та інших стратегічних об’єктів.  
  Вважаємо, що в час війни приватизація такої прибуткової галузі, як спиртова є не просто необдуманим кроком а злочином проти держави. 
  Більше того. Вважаємо що в ДП «Укрспирт» потрібно провести децентралізацію, надавши місцевим заводам статус юридичної особи, що дасть можливість керівництву заводів самостійно приймати рішення та нести відповідальність за фінансові показники".