Сьогодні, 21 листопада, вперше, українці відзначають День Гідності і Свободи, на честь початку національних революцій сучасності – Майдану 2004 року і Євромайдану 2013-2014 років, які символізують наше розставання з радянським минулим.
Помаранчева революція
Завтра, 22 листопада 2014 року, минає десята річниця Помаранчевої революції, яка на Майдані Незалежності у Києві зібрала багатотисячний мітинг як реакцію на масові фальсифікації, що вплинули на результат виборів. Тоді за попередніми результатами президентських виборів переміг суперник Ющенка – тодішній прем’єр-міністр Віктор Янукович.
Тоді у 2004 році прихильники кандидата в президенти Ющенка під помаранчевими прапорами почали хвилю протестів не тільки у Києві, а й у інших регіонах України. Перед своїми прихильниками в Києві тодішній кандидат в президенти Віктор Ющенко виступив з промовистою промовою, закликавши людей почати «Помаранчеву революцію», щоб таким чином за допомогою страйків паралізувати діяльність уряду, змусивши владу не визнавати результати виборів.
Через кілька днів Верховна Рада Україна визнає результати виборів недійсними і оголосила недовіру ЦВК. У свою чергу, Верховний суд України скасував постанову ЦВК про результати виборів і зобов'язав знову провести повторний тур голосування. У ході повторного голосування у грудні 2004 року переміг Віктор Ющенко.
Революція Гідності
І знову наприкінці листопада, через дев’ять років після Помаранчевої революції, на центральній площі Києва розпочались нові протести як реакція на рішення Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.
Але найбільше запам’яталась дата 30 листопада – тоді у ніч, внаслідок силових дій «Беркуту», постраждало щонайменше 80 осіб. Через такий жорстокий розгін Майдану акція набула широкого розголосу й осуду з боку великої частини суспільства та різних країн світу.