Головна Політика Дорогою ціною…

Дорогою ціною…

У неділю, 23 лютого, в Буську відбулося народне віче. Такого велелюддя ще не бачило подвір'я районної ради, яке останні кілька місяців стало справжнім надбужанським Майданом. Мешканці райцентру та багатьох довколишніх сіл прийшли сюди зі свічками, аби помолитись за Небесну Сотню подякувати тим, хто стояв на барикадах і брав участь у протестних акціях закликати до люстрації на місцях та почути, як житиме Бущина далі.

Розпочалось віче панахидою за полеглих, яку відправили близько десятка священнослужителів. Були серед них і ті духовні отці, які пройшли пекло натиску на Майдан 19 і 20 лютого. Отці Олег Макар, Ярослав Лозовий, Богдан Юрків стояли разом із цвітом української нації (саме так називаймо тих, хто відстоював нашу незалежність у столиці) і бачили на власні очі жахіття, скоєні злочинною владою Януковича. Як і інші, вони молились і підтримували протестний рух. І Майдан вистояв. Вистояв дорогою ціною, про яку ми повинні пам’ятати повсякчас.

Недільної днини на буському Майдані промовцями були не політики і представники влади, а прості люди, у серцях яких не лише гордість за маленьку перемогу, але й біль і туга. У когорті виступаючих – Оксана Михайлюк, Ганна і Мар'яна Грушицькі, Надія і Віктор Хом'якевичі, о.Ярослав Лозовий і о.Олег Макар, о.Андрій Баглай, Степан Рак, Володимир Замроз, Андрій Гаєвський, Богдан Глова, Ольга Мала, Володимир Квасниця та інші.

У більшості виступів – заклик до єднання, громадянської активності і толерантності. «Хоча боротьба ще не закінчилась, – переконані надбужанці, – Майдан має стояти до 25 травня, аби і цього разу нас не обдурили і ми не втратили відвойовану демократію». Закликали вступати у ВО "Майдан". А ще ганьбили лісівників, які продавали наш ліс і за ці кошти їхали на антимайдан, дозвільні структури і хабарників, "смотрящих" на Сторонибабському спиртозаводі, суди і прокуратуру, яка відмінила 6 рішень Буської райради, та людську байдужість, що, як іржа, роз'їдає людську гідність і душу.

Останнім акордом народного віча стали запалені свічки, принесені людьми до пам'ятника «Скорботи» – у пам'ять про Небесну Сотню.

Ірина ГАЄВСЬКА