Головна Політика Фінансова підтримка аграріїв Львівщини та відзначення освітян з нагоди Всесвітнього дня вчителя:...

Фінансова підтримка аграріїв Львівщини та відзначення освітян з нагоди Всесвітнього дня вчителя: із головного за добу

Про важливе з життя Львівщини за добу, що минула, поінформував начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

«Відповідно до мого доручення як начальника Львівської ОВА громади області почали аналізувати за пріоритетністю оголошені та заплановані на 2023 рік закупівлі. 22 заплановані закупівлі скасували. Зокрема обласний бюджет зняв фінансовий ресурс з об’єктів спортивної інфраструктури на 38 млн гривень. Ці кошти скерували на охорону здоров’я, ВПО та сектор безпеки», – зазначив очільник Львівщини.

Він додав, що інформацію щодо аналізу пріоритетності закупівель не надали Глинянська та Солонківська громади Львівського району.

«Більшість громад визначили свої цьогорічні закупівлі пріоритетними та необхідними для належного функціонування громад у період воєнного стану. Якщо виявлять закупівлі з низьким ступенем пріоритетності, то вони погодились розглянути можливість їх скасувати. Водночас замовники зауважують, що на законодавчому рівні відсутнє визначення пріоритетності закупівель. У своїй роботі для визначення пріоритетів керуються Постановою КМУ «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану» №590 від 09.06.2021 року», – поінформував Максим Козицький.

Ознайомитися з розпорядженням «Про обмеження непершочергових видатків місцевих бюджетів Львівської області в умовах воєнного стану» можна за посиланням.

Аграрії нашої області отримали з обласного бюджету понад 40 млн гривень фінансової підтримки. На які заходи скерували кошти читайте тут.

«Перший в Україні кооперативний молокопереробний завод, який відкрили у липні на Золочівщині, випустив першу партію продукції з доданою вартістю – йогурт і кефір. Вона доступна у торгових мережах Львівщини та Івано-Франківщини. Завод збудували в межах проєкту, який фінансує уряд Канади», – розповів керівник області.

З нагоди Всесвітнього дня вчителя в області відзначили 90 працівників галузі освіти. Серед них – переможці обласних та всеукраїнських фахових конкурсів.

«У Стрийському фаховому коледжі Львівського національного університету природокористування відкрили капітально відремонтований корпус. Тут створили лабораторії будівельних конструкцій, будівельних матеріалів та хімії, а також навчальні аудиторії. В кожному навчальному кабінеті зробили ремонт», – зазначив Максим Козицький.

На Львівщині нагородили переможців обласного конкурсу «Історія Української державності». Пʼять переможців отримали грошові винагороди за проведені історичні дослідження подій становлення української державності та науково-публіцистичні статті.

«В Офісі координаційного центру у Самборі мобільна бригада благодійного фонду Право на захист зареєструвала 45 ВПО на отримання фінансової допомоги від УВКБ ООН. Сума виплати становить 2220 грн на місяць на одну особу. Триватимуть виплати 3 місяці», – повідомив очільник Львівщини.

В обласному архіві почали реалізацію проєкту з фондом ALIPH – оцифровують 150 тисяч аркушів, яких найчастіше потребують користувачі документів.

«Понад 25 тисяч гривень на потреби ЗСУ зібрали учні Мужиловицького закладу загальної середньої освіти під час благодійного ярмарку «Козацькому роду нема переводу». Організували акцію учні 1-9 класів», – зазначив Максим Козицький.

Архітектори Львівщини підвищують кваліфікацію у сфері охорони культурної спадщини на базі Львівська політехніка. Участь в експериментальній навчальній програмі беруть архітектори Боринської, Великомостівської, Дрогобицької, Миколаївської, Стрийської громад та головна архітекторка області.

У Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові міняють дах. Ці роботи були вкрай необхідними для збереження меморіального будинку як пам’ятки. Зараз вони вже на етапі завершення.

«До Трускавецької громади прибув гуманітарний вантаж з Німеччини. Це кухонне шкільне обладнання Mensa вартістю майже 40 тисяч євро – пароконвектомати, столи, посуд, холодильники та інше приладдя. Його закупили за кошти GIZ Ukraine в межах проєкту співпраці між Трускавцем та Ватлінгеном. Обладнання отримають дві найбільші сільські школи громади – Уличненська та Доброгостівська. Також для відділу освіти та комунальних служб Трускавецької громади передали два автомобілі: мікроавтобус Ford V363E Transit та пікап Toyota Land Cruiser 70», – резюмував Максим Козицький.

Новим героєм проєкту #Українською_Здолаємо став блогер та мовний активіст Данило Гайдамаха. Про перехід на українську мову – розповів в інтервʼю.

До 10 жовтня у Львові триватиме Міжнародний театральний фестиваль «Золотий Лев – 2023». Програма за посиланням.