Головна Політика ЛОВА за підтримки USAID Говерла продовжує роботу з розвитку Аналітичного порталу Львівщини

ЛОВА за підтримки USAID Говерла продовжує роботу з розвитку Аналітичного порталу Львівщини

Львівська ОВА спільно з USAID, науковим та експертним середовищем напрацювали подальші напрями розвитку Аналітичного порталу області.

Аналітичний портал області – це платформа, яка містить інформацію про інвестиційну привабливість регіону, його мережі публічних послуг, корисну інформацію для донорів, управлінців та науково-експертного середовища.

Аналітичний портал Львівщини презентували для громадськості наприкінці листопада минулого року. Зараз він працює у демо-версії.

Станом на сьогодні тут є інформація про  індустріальні парки, інвестиційні ділянки,  інвестиційні об’єкти, об’єкти приватизації, систему надання адміністративних послуг в розрізі громад та навіть старостинських округів.

Система є відкритою, а дані оновлюватимуть та доповнюватимуть, враховуючи потреби користувачів.

З цією метою сьогодні, 17 січня, провели семінар «Вивчення потреб користувачів даних в контексті розвитку Аналітичного порталу Львівщини». Участь у ньому взяли працівники Львівської ОВА, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, науковці й експерти. Мета – окреслити дані, які також потрібно розмістити на порталі, їх доступність, безпечність розміщення, враховуючи умови воєнного стану.

«Коли Аналітичний портал Львівщини був ще у задумі, ми хотіли створити інструментарій, відповідно до якого зможемо провадити аналітику, наочно бачити ті речі, які ми зробили, і спланувати наступні наші кроки, щоб управлінські рішення були виважені та збалансовані. Дякую нашим партерам USAID в межах проєкту ГОВЕРЛА за співпрацю, яка тривала не один місяць, але вилилась в інформаційний, якісний аналітичний продукт, який буде корисним не тільки управлінцям, а й бізнесу та громадськості. Портал вже функціонує. Але це ще лише початковий етап і ми маємо плани щодо його постійного розвитку», – зазначив перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.

Також він додав: «Начальник Львівської ОВА Максим Козицький чітко наголошував, що Аналітичний портал має бути інструментом, який буде здатний формувати правильні управлінські рішення. І саме від експертів у кожній галузі залежить, який набір даних має бути там розміщений. Портал має бути інформативний для кожної цільової аудиторії, а інформація вивірена та актуальна».

«Проєкт ГОВЕРЛА надає реальну підтримку регіонам та громадам і дуже важливо, що ця підтримка є своєчасною. І в цей складний час наша команда ЛОВА працює з інструментом, який дасть можливість не тільки якісь конкретні завдання вирішувати (забезпечення житлом ВПО, релокація бізнесу), але й планувати розвиток після перемоги», – зазначив керівник департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.

Попри війну Львівщина має планувати розвиток регіону, актуалізувати Стратегію  області, сформувати спроможні мережі надання публічних послуг, а в контексті повоєнної відбудови держави знайти своє місце в програмах відновлення.

Власне, Аналітичний портал Львівщини має еволюціонувати у систему підтримки прийняття рішень для управлінців на рівні регіону та громад. Крім того, він слугуватиме зручним джерелом актуальних та корисних даних для бізнесу, науково-експертного середовища, жителів області та донорів.

Нагадаємо, що одночасно користуватися сайтом зможуть приблизно 10 тис. користувачів. Інтерфейс порталу є зрозумілим та зручним для користувачів. А у випадку інформаційної небезпеки адміністратори зможуть оперативно відключити дані від зовнішнього доступу.

Система дозволяє аналізувати статистичні показники та представляти їх у вигляді таблиць, графіків, карт, звітів і дашбордів. Вона дозволяє здійснювати аналіз даних для території всієї області, її районів, громад, старостатів, населених пунктів тощо.

Зважаючи на вимоги безпеки, в умовах воєнного стану не всі дані будуть доступними для широкого загалу.