Головна Політика Львівщина готова надати прихисток ще близько 20 тисячам переселенцям

Львівщина готова надати прихисток ще близько 20 тисячам переселенцям

З перших днів повномасштабної війни росії проти України Львівщина стала гуманітарним хабом, прихистила 335 тисяч внутрішньо переміщених осіб. На сьогодні в області проживає 265 тисяч переселенців. Про це під час інтерв’ю журналістам Суспільного розповів начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

«З перших днів війни зі свого боку ми доклали максимум зусиль, щоб люди мали змогу перетинати кордон з будь-яким документом, а не лише зі закордонним паспортом. Ці дії були потрібні, щоб розвантажити пункти пропуску і надати людям можливість знайти безпечне місце. Ми налагоджували потоки як автомобільного, так і залізничного транспорту.  Львів приймав десятки тисяч людей у ці дні і завдання було – налагодити відправлення людей потягами до Польщі та в інші області України»,  – зазначив очільник області.

На запитання, чи готова Львівщина і надалі приймати переселенців, Максим Козицький наголосив, що людям важливо надавати можливість відчути себе вдома і в області є такі можливості.

«На сьогодні ми можемо забезпечити близько 20 тисяч вільних місць. У нас 250 локацій, де зараз розміщують ВПО, це не лише санаторії, але й приміщення шкіл, садочків. Так, вони не є дуже комфортними, але у цих приміщеннях, спальними місцями, харчуванням ми можемо забезпечити. Ми раді бачити кожного, хто приїжджає зараз», – акцентував начальник Львівської ОВА.

Водночас він наголосив, що дуже неприємно, коли орендодавці наживаються  на людському горі і цілеспрямовано підвищують ціну за квартплату.

«Дуже прикро, коли в час війни люди не розуміють чужого горя і намагаються заробити кошти. Наше завдання – працювати з людьми,  щоб вони розуміли, що ми маємо бути єдині у покликанні допомагати один одному», – підкреслив Максим Козицький.

Та закликав звертатись в правоохоронні органи зі заявами,  якщо є випадки завищення вартості на житло чи незаконне виселення.