Головна Політика Львівщина посилюватиме контроль за несанкціонованими спаленнями сухостою на теренах області

Львівщина посилюватиме контроль за несанкціонованими спаленнями сухостою на теренах області

На Львівщині щодня фіксують велику кількість пожеж, спричинених спалюванням сухостою. Від початку року в області зафіксували понад 2000 тисячі пожеж, з яких більшість виникли саме в екосистемах.

Тому сьогодні у Львівській обласній військовій адміністрації відбулась нарада щодо вирішення проблеми виникнення масових пожеж в регіоні та притягнення винних до відповідальності.

В Державній службі надзвичайних ситуацій закликають громадян не додавати роботи рятувальникам та не палити суху траву, особливо у час війни. Однак, щоденна кількість викликів не зменшується, а збитки, навпаки, збільшуються. Найбільше пожеж виникають у Львівському, Стрийському та Яворівському районах.

«Варто пам’ятати, що коли ми говоримо про спалювання сухої трави, то це не лише проблема виникнення пожеж в екосистемі, що само собою чинить велику шкоду. У воєнний час такі вчинки можна розцінювати в контексті ведення військових дій. Зрештою, масові пожежі спричиняють руйнування чи пошкодження цивільних об’єктів. Доволі часто можна помітити в небі густі клуби диму, які посилюють паніку в населення. Адже достеменно не відомо чи це хтось спалює траву чи, можливо, це наслідок влучення ракети», – заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Віталій Загайний.

У підсумку наради ухвалено рішення про підготовку проєкту доручення до районних військових адміністрацій та голів територіальних громад. У ньому йтиметься про необхідність органів місцевого самоврядування вжити усі необхідні заходи, які б унеможливили пожежі на конкретних територіях. Разом з цим, проєкт передбачить патрулювання в громадах добровольчих формувань, які також пильнуватимуть за пожежну безпеку.

Проєкт доручення спільного готуватимуть Департамент екології, департамент з питань цивільного захисту, Держекоінспекція та ДСНС. За невиконання доручень органам місцевого самоврядування загрожує адміністративна відповідальність – у вигляді штрафу. Так само зараз посилена відповідальність, що стосується самих паліїв.

Львівщина посилюватиме контроль за несанкціонованими спаленнями сухостою на теренах області Львівщина посилюватиме контроль за несанкціонованими спаленнями сухостою на теренах області Львівщина посилюватиме контроль за несанкціонованими спаленнями сухостою на теренах області