Головна Політика Львівщина працює над посиленням безпеки: Максим Козицький зустрівся із Головою КМЄС в...

Львівщина працює над посиленням безпеки: Максим Козицький зустрівся із Головою КМЄС в Україні

Про безпекову ситуацію на Львівщині, підтримку ЄС у боротьбі України з російською збройною агресією, кількість внутрішньо переміщених осіб, які знайшли прихисток в області йшлося сьогодні під час зустрічі начальника Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького та Голови Консультативної місії ЄС (КМЄС) в Україні Антті Хартікайнена.

Консультативну місію ЄС  Україна створили у грудні 2014 року. Тоді з Європи до України прибули міжнародні експерти, готові надавати консультації, з-поміж іншого, з питань безпеки, діяльності поліції, органів судочинства, прокуратури, а також протидії корупції та забезпечення прав людини.

Так, Місія надавала підтримку державним органам України у послідовному реформуванні сектору цивільної безпеки шляхом стратегічних консультацій і практичної підтримки заходів з реформування згідно зі стандартами ЄС та міжнародними принципами належного врядування та дотримання прав людини. За цей час створили чотири представництва: у Львові, Маріуполі, Одесі та Харкові.

На початку збройної агресії росії проти України іноземних експертів з України евакуювали, проте Місія продовжувала роботу. Зокрема, експерти з країн ЄС сприяли залученню гуманітарної допомоги на місцях,  а представники, які залишились в Україні, безперешкодному руху гуманітарної допомоги на пунктах перетину кордону та розподілу її в лікарні, на потреби переміщених осіб тощо. Сьогодні Місія також долучається до роботи з розслідування воєнних злочинів в Україні.

«Тиждень тому для нас ухвалили новий мандат нашої Місії, в межах якого ми плануємо залучати додаткових міжнародних 54 радники, які допомагатимуть нам у цих питаннях. Також ми плануємо активізувати нашу діяльність починаючи зі Львова, а також розглядаємо питання повернення до Києва. Наша тема щодо діалогу з питань громадської безпеки, тобто взаємодія між правоохоронними органами, громадянами та обласною, місцевими адміністраціями залишається актуальною і є навіть більш актуальною в поточних умовах», – зазначив Антті Хартікайнен.

Максим Козицький ознайомив гостя із ситуацією щодо кількості переміщених осіб, які приїжджають на Львівщину та розповів про безпекові програми, які реалізовуються.

Як він зазначив, від початку війни обласний координаційний центр для переселенців розселив 320 тисяч людей, з них 268 тисяч наразі мешкають на Львівщині. Окрім цього, левова частка українців із територій активних бойових дій поселилася приватно. Також, за останні три тижні 145 тисяч людей офіційно отримали статус внутрішньо переміщених осіб, 45 тисяч з них діти. Що ж стосується звернень до поліції, то сьогодні їх кількість у порівнянні з початком війни суттєво менша, але залишається високою. Відтак, питання безпеки для населення області не втрачає своєї актуальності.

«Сьогодні спільно з поліцією та Львівським ІТ Кластером реалізовуємо проєкт «Vision». Це система надточного розпізнавання людей та автомобілів, яка значно розширить функціонал наявної централізованої  системи відеоспостереження у Львівській області. По області станом на зараз встановлено 1400 камер відеоспостереження, які допомагають розслідувати кримінальні правопорушення та знаходити злочинців. Проєкт «Vision», в межах якого ми розширили функціонал системи відеоспостереження області, забезпечує цифровий аналіз та обробку даних, які надходять через камери області. Дані про транспортні засоби можна буде знайти не просто швидко, а надшвидко! Також тепер доступний пошук транспортних засобів з використанням технологій штучного інтелекту та доповненої реальності. І головне: фахівці, які працюватимуть з інтегрованою системою відеоспостереження Львівської області, зможуть отримувати дані з інших областей», – пояснив Максим Козицький.

Цього року планують встановити додаткових 700 камер. Реалізація проєкту стане значним внеском у безпеку мешканців області та українців, які знайшли тут свій прихисток.

Також сторони обговорили підтримку України країнами ЄС, економічні та безпекові виклики.

Львівщина працює над посиленням безпеки: Максим Козицький зустрівся із Головою КМЄС в Україні Львівщина працює над посиленням безпеки: Максим Козицький зустрівся із Головою КМЄС в Україні Львівщина працює над посиленням безпеки: Максим Козицький зустрівся із Головою КМЄС в Україні Львівщина працює над посиленням безпеки: Максим Козицький зустрівся із Головою КМЄС в Україні Львівщина працює над посиленням безпеки: Максим Козицький зустрівся із Головою КМЄС в Україні