Головна Політика Львівщина візьме участь у пілотному проекті Світового банку щодо підтримки прозорого управління...

Львівщина візьме участь у пілотному проекті Світового банку щодо підтримки прозорого управління земельними ресурсами

Сьогодні, 30 травня, голова облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із консультантом Світового Банку з земельних питань Денисом Нізаловим, аби узгодити питання участі Львівської області в програмі Світового банку за фінансової підтримки ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні».

В межах зустрічі очільник області ознайомив гостя із процесом інвентаризації земель на Львівщині та оцифрування даних для внесення в єдиний геопортал.

«Співпраця зі Світовим банком дозволить нам вийти на ті стандарти, що рано чи пізно діятимуть в Україні. Окрім того, ми хочемо дійти до впровадження того програмного забезпечення, що нині стандартизовано та уніфіковано в Європейському Союзі. В кінцевому результаті ми повинні мати відкритий доступ до бази землі, що унеможливить будь-які зловживання та незаконні дії у цій сфері», – зазначив Олег Синютка.

Денис Нізалов своєю чергою ознайомив Олега Синютку із умовами програми «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» та наголосив, що пілотна територія, яку оберуть для участі у проекті, демонструватиме стандарти, до яких мають дійти усі інші території регіону.

«Львівщина надзвичайно багато робить для врегулювання земельних відносин, тож співпраця у цьому напрямі сприятиме підвищенню ефективності використання земельних ресурсів, створення основи для інвестицій у сільськогосподарський сектор та сільську місцевість», – зауважив Денис Нізалов.

Участь у проекті Світового банку дозволить власникам паїв та сільським громадам отримати технічну та юридичну допомогу з реєстрацією земельних ділянок та прав на них, виправлення помилок у Земельному Кадастрі, отримання інформації про ціни та інші характеристики ринку землі.