Головна Політика Ганущин відмовив Садовому передати нерухоме майно облради у власність міста Львова

Ганущин відмовив Садовому передати нерухоме майно облради у власність міста Львова

Львівська обласна рада не потребує допомоги Львівської міської ради у проведенні аукціонів, – відповідь Олександра Ганущина Андрію Садовому

Про це повідомили на сайті Львівської облради.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин відповів міському голові Львова Андрію Садовому на його лист з пропозицією передати нерухоме майно на вул. А. П’ясецького, 9 у власність міста і закликав міськраду розблокувати процедуру одержання висновків та погоджень щодо земельних питань.

У листі Олександр Ганущин підтверджує, що Львівська обласна рада дійсно є власником комплексу з 20 будівель і споруд, розташованих на земельній ділянці площею 3,1278 га за адресою: м. Львів, вул. А. П’ясецького, 9. «Приємно, що в листі за Вашим підписом Ви особисто визнаєте право власності на спільні об’єкти територіальних громад Львівської області», – підкреслює очільник облради, звертаючись до пана Садового.

Стосовно пропозиції Львівської міської ради виступити суб’єктом організації прозорого публічного аукціону – Олександр Ганущин акцентує на тому, що Львівська обласна рада має досвід проведення успішної приватизації, у тому числі й на платформі «ProZorro».

«Звертаю Вашу увагу на ефективність проведення підрозділами Львівської обласної ради заходів з приватизації об’єктів спільної власності територіальних громад області, зокрема в таких випадках, як:

– продаж об’єкта на площі Ринок, 32 (універмаг «На Ринку»), де вартість квадратного метра була майже втричі вища аніж вартість, отримана за аналогічного способу приватизації на цьому ж таки об’єкті управлінням комунальної власності Львівської міської ради;

– продаж з аукціону приміщень на території Старичівської сільської ради, де ціна зросла від стартової у 100 разів;

– продаж з аукціону приміщень у с. Баня-Лисовицька, де ціна зросла від стартової у 15 разів;

–  продаж з аукціону приміщень на вул. Є. Коновальця, 114, 116 у м. Львові, де ціна зросла від стартової у 4 рази тощо», – принагідно нагадав меру Львова голова облради.

Також Олександр Ганущин задекларував готовність Львівської обласної ради надати міській раді додаткову інформацію про ефективність заходів з проведення публічних прозорих аукціонів.

«Відтак на сьогодні Львівська обласна рада, підрозділи якої успішно справляються з проведенням прозорих публічних аукціонів, не потребує допомоги Львівської міської ради. Проте ми будемо вдячні, якщо Ви дасте доручення відповідним підрозділам Львівської міської ради поширювати інформацію про проведення аукціонів з продажу майна спільної власності територіальних громад області, котрі проводить управління майном області, із закликом брати у них участь», – наголошує він.

Далі Олександр Ганущин детально роз’яснює ситуацію з майновим комплексом за адресою: м. Львів, вул. П’ясецького, 9.

«Балансоутримувачем цих будівель і споруд є КП ЛОР «Обласний аптечний склад», які для потреб підприємства не використовуються.

«Враховуючи вищезазначене, управління майном спільної власності Львівської обласної ради як орган, уповноважений управляти майном обласної ради, вживало низку заходів для належного використання майна. Зокрема, неодноразово здійснювались публікації в засобах масової інформації про намір передати в оренду вищезазначений комплекс будівель і споруд. Станом на сьогодні частина будівель, що перебуває в задовільному стані, передана в оренду відповідно до договорів,  за які орендар має сплачувати 189 000 грн на місяць.

Зважаючи на вкрай незадовільний технічний стан окремих будівель, КП ЛОР «Обласний аптечний склад» подало на розгляд постійної комісії з питань комунального майна та приватизації звернення щодо їх списання як таких, що перебувають у 4-му аварійному стані, згідно з висновком експертизи ДП «Західний ЕТЦ».

Відповідно до рішення постійної комісії з питань комунального майна та приватизації, управлінням майном спільної власності Львівської обласної ради було підготовлено та опубліковано на сайті відповідний проєкт рішення Львівської обласної ради про списання нерухомого майна за адресою: м. Львів, вул. П’ясецького, 9.

Безумовно, що одним з варіантів  використання частини майна за адресою: м. Львів, вул А. П’ясецького, 9, котре сьогодні не використовується, може бути передача в оренду вищезазначеного комплексу (на сьогодні є зареєстроване прохання потенційного орендаря). Однак, у зв’язку із законодавчою прогалиною, що зумовлена набранням чинності з 1 лютого 2020 року нового закону, не до кінця відомий механізм процедури проведення конкурсу на оренду.

Ще одним варіантом реалізації використання частини майна за адресою: м. Львів, вул А. П’ясецького, 9 може бути продаж вказаних будівель і споруд з публічного та прозорого аукціону після відповідного рішення Львівської обласної ради. Проте для здійснення приватизації необхідно сформувати земельну ділянку й виготовити кадастровий номер згідно з вимогами Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна». На сьогодні управлінням майном спільної власності Львівської обласної ради розроблено проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у м. Львові по вул. А. П’ясецького, 9.

З огляду на те, що саме підрозділи Львівської міської ради тривалий час затримують одержання відповідних висновків та погоджень щодо земельних питань, прошу Вашого особистого сприяння в завершенні підготовки  документів для оформлення права землекористування земельною ділянкою по вул. А. П’ясецького, 9 за Львівською обласною радою, про що дати відповідні доручення структурним підрозділам Львівської міської ради. Лише після отримання відповідного кадастрового номера, затримка в якому на сьогодні за підрозділами Львівської міської ради, стане можливим  публічний аукціон з використанням системи «ProZorro» з продажу майна за вказаною адресою», – зауважує очільник облради.

Щодо пропозиції міського голови здійснити фінансування вирішення проблем комунальних установ Львівської обласної ради, що знаходяться на території міста, в тому числі  КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня», «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», «Львівський обласний онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр» та Львівський історичний музей, Олександр Ганущин підтверджує, що вищевказані заклади, особливо в галузі охорони здоров’я, справді потребують  значної підтримки саме зараз, напередодні вступу в дію нового етапу медичної реформи з 1 квітня 2020 року.

«Значна частина львів’ян (до 40%) є пацієнтами вищеперелічених установ і отримує там висококваліфіковану та інколи дуже дороговартісну медичну допомогу, котру не надають заклади охорони здоров’я, що підпорядковані Львівській міській ради.

Відтак звертаємося до Вас, Андрію Івановичу, із проханням винести на розгляд сесії Львівської міської ради питання про надання цільової субвенції обласному бюджету Львівської області на вирішення проблем комунальних установ обласного рівня», – резюмує голова Львівської обласної ради.