Головна Політика Львівська область залучила понад 6,5 млн євро для реалізації транскордонних проектів

Львівська область залучила понад 6,5 млн євро для реалізації транскордонних проектів

Днями завершився конкурс проектів Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020, що має на меті фінансову підтримку за кошти Європейського Союзу проектів у тематичних цілях «Доступність» і «Кордони». Про це сьогодні, 9 грудня, у межах конференції «Карпати: фінансові інструменти підтримки місцевого розвитку та територіального співробітництва» розповів голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

«У тематичній цілі «Кордони» відібрано загалом 13 проектів, за участю Львівщини буде реалізовано 2 проекти бюджетом до 3,14 млн євро. У тематичній цілі «Доступність» відібрано загалом 18 проектів з 16 регіонів Польщі, Білорусі та України, за участю Львівщини буде реалізовано 6 проектів бюджетом 3,62 млн євро», – розповів Олександр Ганущин.

Перший конкурсний набір проектів до Програми проводився у рамках 4 пріоритетів. 7 грудня 2017 року Програмою затверджено перелік проектів-переможців у пріоритеті “Доступність” і “Кордони”, що мають на меті розбудову транспортної та прикордонної інфраструктури. На конкурс у рамках цього пріоритету загалом було подано 352 проекти на загальну суму понад 480 мільйонів євро. До фінансування затверджено у пріоритеті “Кордони” 13 проектів із загальним бюджетот 20,28 мільйони євро, у пріоритеті “Доступність” 18 проектів із загальним бюджетом 35,62 мільйони євро.

Підсумки першого конкурсного набору для Львівської області. Серед 18 відібраних проектів у пріоритеті “Доступність” на території Львівщини реалізовуватиметься 6 проектів за участіпартнерськихорганізацій на суму 3.14 мільйони євро від загальної вартості фінансування, призначеного на 16 регіонів з України, Польщі та Білорусі.

Перелік проектів-переможців, що реалізовуватимуться на території Львівської області в тематичній цілі «Доступність»:

  • Доступнe українсько-польське прикордоння: спільні дії щодо модернізаціїдорожньої інфраструктури (партнери з українського боку: Cлужба автомобільних доріг у Львівській області та Асоціація органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна”, розмір гранту ЄС – 2 227 440.50 євро).
  • Розширення регіональної дороги № 867: ділянка з Любачова до Базьня Горната дорога № С142005 Шкло – Новояворівськ (партнери з українського боку: Cлужба автомобільних доріг у Львівській області, розмір гранту ЄС – 2 282 849.99 Євро).
  • Підвищення доступності прикордонної дорожньої інфраструктури в районах: Замойському (Польща) і Сокальському (Україна) у поєднанні з промоцією екологічних проектів (партнери з українського боку: Сокальська районна рада, розмір гранту ЄС – 2 025 509.74 євро).
  • Транспорт у районі Перемишля та Нижинковичі за спадщину співпраці (партнери з українського боку: Нижанковицька селищна рада Львівської областіта, Асоціація органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна”, розмір гранту ЄС – 2 217 549.37 євро).
  • Розширення регіональної дороги № 867: ділянка від Базьня Горни до Хориєнца Здруя та дороги № C142010 Старичі–Шкло (партнери з українського боку: Cлужба автомобільних доріг у Львівській області, розмір гранту ЄС – 1 210 615.15 євро).
  • Транскордонне партнерство – це можливість для регіонального розвитку (партнери з українського боку: Турківська районна рада та Турківська міська рада, розмір гранту ЄС – 1 451 455.75 євро).

Перспективи реалізації Програми: у березні 2018 року очікується відбір проектів-переможців у сфері безпеки та охорони здоров’я. Окрім того, варто зазначити, що восени наступного року відбудеться другий конкурс малих проектів Програми у пріоритеті “Спадщина”.

Нагадаємо, що у листопаді завершився перший конкурс проектів Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020, що має на меті фінансову підтримку за кошти Європейського Союзу проектів у галузі збереження і промоції історико-культурної та природної спадщини. У результаті – серед 17 проектів, відібраних до фінансування, 10 реалізовуватиметься на території Львівської області у співпраці з партнерами  з прикордонних регіонів Польщі та Білорусі.

Львівська область залучила понад 6,5 млн євро для реалізації транскордонних проектів

Довідково:

Програма транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020, що фінансується Європейським Союзом, має на темі підтримку транскордонних процесів розвитку у 16 прикордонних регіонах Польщі, Білорусі та України, в тому числі на території Львівської області. Програма реалізується шляхом фінансування транскордонних партнерських проектів у таких пріоритетах як спадщина, доступність, безпека та кордони. Загальний бюджет програми становить понад 180 мільйонів євро.