Головна Політика Львівська ОДА готова сприяти обласній прокуратурі у розслідуванні щодо привласнення державних коштів

Львівська ОДА готова сприяти обласній прокуратурі у розслідуванні щодо привласнення державних коштів

Сьогодні підозру про привласнення державних коштів у розмірі 1,3 млн гривень Львівська обласна прокуратура погодила виконуючому обов’язки керівника управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації Олегу Пелиху та його підлеглому.

Львівська ОДА готова максимально сприяти слідству у цій справі.

«Я, як голова ЛОДА, максимально сприяю слідству та не збираюся покривати порушника закону. Вкотре наголошую, що усі протиправні дії, особливо якщо вони вчинені посадовими особами, мають бути покарані згідно чинного законодавства»,- наголошує голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Як зазначила на своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук» прокурор Львівської області Ірина Діденко, слідство з’ясувало, що впродовж 2018 року із бюджету виділено кошти на будівництво шести об’єктів, переважно абулаторій.

«Тендер на всі об’єкти виграло одне товариство. Наразі маємо достатньо доказів, тому погодили підозри у привласненні 1,3 млн грн при будівництві амбулаторії монопрактики в с. Дубравка: засновникам ТОВ, тимчасово виконувачу обов’язків начальника управління ЛОДА та його підлеглому”, – йдеться у пості.

У повідомленні очільниці обласної прокуратури також йдеться, що, для реалізації свого замислу вказані особи внесли до офіційних документів завідомо неправдиві відомості: завищили об’єми, вартість виконаних робіт та використаних матеріалів. Згадана амбулаторія є однією з 43 сільських медамбулаторій, які від 2018 року будують на Львівщині. 17 з них вже офіційно відкриті. Всі тендери на будівництво амбулаторій в межах програми “Доступна медицина” проведені 2018-го року, а їхні проєкти погоджені через міністерство.

Згадана амбулаторія є однією з 43 сільських медамбулаторій, які від 2018 року будують на Львівщині. 17 з них вже офіційно відкриті. Всі тендери на будівництво амбулаторій в межах програми “Доступна медицина” проведені 2018-го року, а їхні проєкти погоджені через міністерство.

У листопаді заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод наполягав на розірванні десяти угод з підрядниками, які не справлялися з взятими на себе зобов’язаннями щодо будівництва амбулаторій. Тому частину тендерів таки розірвали. Зокрема, у Грибовичах Жовківського району. На початку січня Юрій Холод також направив листа на держаудитслужбу – просив незалежної аудиторської публічної перевірки для всіх департаментів.

У зв’язку з обставинами, Олег Пелих написав заяву на звільнення за власним бажанням. Рішення про його звільнення підписали сьогодні, 27 квітня.