Головна Політика Львівська ОВА нагадує про правила перевезення гуманітарних вантажів

Львівська ОВА нагадує про правила перевезення гуманітарних вантажів

7 березня 2022 року Уряд України прийняв постанову №224, якою затвердив перелік категорій товарів, що визнаються гуманітарною допомогою без здійснення процедури визнання таких товарів гуманітарною допомогою у кожному конкретному випадку, на період воєнного стану.

Про це повідомили у Львівській обласній військовій адміністрації.

Зокрема у постанові виділяють дві категорії товарів:

Перша категорія – це товари, які позначені однією зірочкою, не призначені для продажу і ввозяться для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, цивільного захисту населення та його повсякденних потреб.

Друга категорія – товари, які позначені двома зірочками, ввозяться на територію України за наявності письмового рішення начальника обласної військової адміністрації, щодо визначення переліків товарів та ваги вантажів, що необхідні для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, цивільного захисту населення та його повсякденних потреб.

У Львівській ОВА наголосили, що такі рішення можуть надавати тільки начальники обласних військових адміністрацій.

Нижче подані декілька прикладів:

  • Якщо ви ввозите гуманітарну допомогу, яка належить до категорії товарів із двома зірочками, для Хмельницької обласної державної (військової) адміністрації через пункт перетину кордону, що знаходиться у Львівській області, то ви можете отримати  рішення або начальника Хмельницької ОВА, або начальника Львівської ОВА;
  • Якщо ви ввозите гуманітарну допомогу для якоїсь військової частини в Харківській області, то рішення вам може надати начальник Львівської ОВА, однак отримувачем допомоги в декларації вам необхідно вказати ту військову частину Харківської області, куди ви везете допомогу;
  • Якщо ви вказуєте отримувачем гуманітарної допомоги Львівську ОВА, то така допомога потрапляє на склади Львівської ОВА і потім розподіляється за потребами, які узгоджуються з Офісом Президента України.

Для отримання рішення від Львівської ОВА необхідно звернутись з листом на електронну адресу: humtransport@loda.gov.ua.

Зразок листа та додаток за формою.
Консультації за телефоном: +380984023246.

Для отримання роз’яснень щодо вирішення інших питань стосовно перетину державного кордону України з метою ввезення гуманітарних вантажів, звертайтесь за телефоном: +380973137936.

Після опрацювання отриманих звернень, Львівська ОВА надсилає відповідні листи до Державної прикордонної служби України. Державна прикордонна служба України приймає рішення щодо пропуску гуманітарного вантажу на територію України.

Усі інші категорії товарів (без зірочок) автоматично і без будь-яких погоджень визнаються гуманітарною допомогою і можуть ввозитись на територію України без здійснення процедури визнання таких товарів гуманітарною допомогою, на підставі декларації, яка заповнюється водієм перед перетином кордону.

Отримувачами гуманітарної допомоги можуть бути будь-які юридичні особи – громадські чи благодійні організації, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, військові частини тощо. Тому, якщо ви везете комусь цільово гуманітарну допомогу, то в декларації вказуйте належного отримувача такої допомоги.

”Для прикладу, якщо ви везете гуманітарну допомогу конкретній військовій частині, то в декларації вказуйте отримувачем цю військову частину. Це спростить логістику як відправникам такої гуманітарної допомоги, так і Львівської обласної військової адміністрації. І головне, дасть можливість уникнути будь-яких непорозумінь із доставкою гуманітарної допомоги належним отримувачам”, – додали у ЛОВА.

Зразок листа та додаток  за формою.
Консультації за телефоном: +380973214940.