Головна Політика Люстрація — не інквізиція

Люстрація — не інквізиція

28 лютого до бущан вдруге навідався львівський Автомайдан. Цього разу, аби провести віче та підштовхнути громаду до створення люстраційного комітету, який перевіряв би місцевих чиновників, які сьогодні при владі, та тих, які претендуватимуть на посади. Забігаючи наперед, зазначу, що його таки відразу на зібранні й створили, до складу увійшло близько 20 надбужанців. Та про усе – за порядком.

Нагадаємо, перший візит львівських автомайданівців відбувся на Йордан, коли півсотні автівок навідалися до голови фракції Партії регіонів у Львівській обласній раді Ігоря Грещука, аби вручити йому повістку до народного суду на Львівському Майдані, та до надбужанських регіоналів – підприємців Романа Пришляка та Володимира Сисуна.

Цього разу мова йшла, насамперед, про люстрацію. Отож, на віче на пл. Звитяги (біля автостанції) зібралася чисельна громада міста, виступали приїжджі та місцеві активісти. Впродовж години люди активно обговорювали найгостріші проблеми у районі, висловлювали свою позицію. Зокрема, особливу увагу приділили буській автостанції, роздрібній торгівлі на тротуарі вздовж проїжджої дороги, створенні комунального ринку (до речі, ці питання начальник відділу у справах захисту прав споживачів В.Кашуба неодноразово висвітлював і на сторінках "ВН", остання публікація в попередньому номері за 27 лютого). З цього приводу висловились й приватні підприємці Т.Скіра, А.Малиняк, Р.Чучман.

З обуренням скандували "Ганьба!" районним правоохоронцям. Місцева активістка Л. Тарасова наголосила: "Про яку небезпеку та спокій можна говорити, коли міліція свідомо закриває очі на роботу грального закладу у місті. Молоді хлопці, піддавшись спокусі легкої наживи, грають в азартні ігри і програють великі суми, а це в подальшому провокує їх на крадіжки та необдумані вчинки. В кінцевому страждають батьки і самі ж хлопці.

Жінка повернулася до ганебного вчинку В.Сисуна, зокрема, на вже "залагодженій" справі. Розпалені промовою п.Тарасової; присутні вимагали роз'яснення у силовиків. До громади вийшов начальник слідчого відділення райвідділу міліції Микола Скоробогатий. Він запевнив, що на сьогодні усі комп'ютери з грального закладу вилучені та передані на експертизу. А ось щодо другого питання, то "перед тим, як когось звинувачувати в корупційних діях та проводити люстрацію, пролюструйте в першу чергу себе, – звернувся він до кожного зокрема. (Чимало претензій до п. Тарасової щодо ведення нею власного бізнесу мали і мають не лише податківці, міліція, а й мешканці с. Заводське. Можливо це й мав на увазі М.Скоробогатий? – Ред ). Учасники конфлікту в Олеську жодних претензій одні до одних не мають, це їхнє приватне рішення, а не рішення правоохоронних органів. Ніхто не купував і не продавався".

Це підтвердили і олещани, коли Автомайдан того ж дня приїхав до Олеська. Мовляв, свою провину винуватець конфлікту обіцяв компенсувати добудовою дитячого садочка і відшкодуванням пошкодженого майна потерпілих хлопців.

Депутат міської ради Оксана Михайлюк закликала людей не піддаватися жодним провокаціям, зокрема – підпалам. "Ринок "Галвет" не лише власність п. Сисуна, а й місце роботи не одного десятка бущан. Тому перед тим, як чинити самосуд, подумайте, що знищите й майно невинних людей, наголосила вона. – Ми – повинні "тверезо" оцінити ситуацію і знайти правильне, цивілізоване рішення, а не займатися цькуванням".

Завершилося віче спільним автопробігом львівських і бузецьких автомайданівців до садиб В.Сисуна та міського голови Р.Сліпця.

Ще довго не вщухали суперечки, люди дискутували поміж собою, намагаючись знайти правду, бо, як кажуть, "у кожного своя правда". Місцеві активісти не погоджуються з думкою львівських автомайданівців щодо пасивності Бущини у люстраційних процесах. Рішення та звернення останньої сесії Буської районної ради свідчать протилежне. Від імені надбужанців недовіру вже висловили начальнику Буського райвідділу міліції Р.Павлюку, прокурору Буського району Р.Андресу, також прозвучала вимога про звільнення директора ДП "Буський лісгосп" М.Воронюка. І це тільки початок. Та найголовніше, що маємо усвідомити: люстрація це прозорість, а, не інквізиція. До влади мають прийти люди без корупційного минулого та відповідати принципу трьох П: професійність, принциповість, патріотизм.

Інна ПАЛАМАР