Головна Політика Міністр Гелетей боїться комбатів?

Міністр Гелетей боїться комбатів?

Міністр оборони розкритикував участь комбатів-добровольців у парламентських виборах, бо у нього є причини боятися їхнього приходу до влади Скандал спалахнув після того, як міністр оборони України Валерій Гелетей озвучив своє негативне ставлення щодо присутності командирів батальйонів сил АТО у виборчих списках партій. "Справжніх героїв у партійних списках ви не знайдете",  зазначив він.

Ці висловлення викликали шквал обурених коментарів від користувачів соціальних мереж та пересічних громадян. За честь воїнів вступився, зокрема, і міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

"Ваші висловлювання виходять за межі військової та людської етики. Десятки тисяч солдатів та командирів на передовій – зі Збройних сил, Нацгвардії, батальйонів МВС і прикордонників  заслуговують більшої поваги. Вибачтеся!"  закликав Гелетея Аваков.

Який міністр така і оборона

Цікаво, що, критикуючи комбатів, сам міністр оборони на передовій не з'являється. Він надає перевагу закордонним візитам, спілкуванню з журналістами та соціальним мережам, де постійно виправдовується, кидає звинувачення або вигадує різні нісенітниці.

Це не дивно, враховуючи професійні якості Гелетея. Точніше – їхню відсутність. Колишній тілоохоронець, без військової освіти, ніколи не командував ні полком, ні дивізією, ні жодною оперативною одиницею  далекий від тонкощів управління оборонним відомством.

Командири добровольчих батальйонів знають це краще за інших, адже недбалість виЩого  керівництва Міністерства оборони ледь не коштувало їм життя в Іловайському оточенні. Тоді військове керівництво наказало бійцям залишатись на місці і не відступати. Українські добровольці просили про допомогу у Міноборони, Генштабу та Збройних сил України. Значна кількість підмоги (близько 1000 солдат з важкою технікою) була неподалік, однак із незрозумілих причин протягом цілого тижня не надійшла. А добровольчі батальйони потрапили в оточення, що обернулося чисельними втратами серед особового складу.

Після цих трагічних подій комбати, яким вдалося вирватися з "Іловайського котла", публічно поставили питання про невідповідність займаним посадам генерала Петра Литвина, начальника Генерального штабу Віктора Муженка і міністра оборони Валерія Гелетея. Комбати вимагають провести об'єктивне розслідування діяльності названих осіб. На цю тему вже відбулися зустрічі із Президентом України, прем'єрміністром України Арсенієм Яценюком та спікером Верховної Ради Олександром Турчиновим.

"Трагедія в Іловайську сталася не тому, що солдати якісь "дурні" або "неуважні". Нас просто зрадило наше ж керівництво. Сподіваюся, цю справу ретельно розслідують, а винуватців покарають",  зазначив командир батальйоїну "Миротворець" Андрій Тетерук, безпосередній учасник подій під Іловайськом.

Приклад "Іловайського котла" наочно довів, що найбільшу загрозу для АТО зокрема та безпеки держави в цілому становить некомпетентне військове керівництво України. Саме тому командири добровольчих батальйонів хочуть мати можливість впливати на силові структури та здійснювати контроль за їхньою діяльністю.

Зокрема, за виборчими списками партії "Народний фронт" балотуються до Верховної Ради командир батальйону "Миротвоець" Андрій Тетерук та командир атальйону "Дніпро1" Юрій Бееза, яким вдалося вирватися з ловайського оточення.

Свій похід до політики вони розцінюють як можливість вплинути на жалюгідну ситуацію в українській армії, очистити армію від некомпетентних керівниківгенералів, припинити бардак із плануванням, постачанням і озброєнням наших силових тощо.

того, щоб брати участь у Зони йдуть у парламент для бранових законів і правил. Зокрема, комбати, які увійшли до Військової Ради при партії "Народний фронт", вже почали напрацьовувати відповідні законодавчі зміни, що стосуються реформування війська та обороноздатності країни.

А якщо комусь заманеться знову узурпувати владу в Україні за прикладом Януковича, то є сподівання, що комбати, які пройшли зі своїми бійцями через кров, піт, бомбардування і сльози, не дадуть цього зробити. Чи не цього саме боїться міністр Гелетей?

Максим ПАЛЯНИЦЯ