Головна Політика На Львівщині відбувається III-й Міжнародний Волонтерський саміт

На Львівщині відбувається III-й Міжнародний Волонтерський саміт

На заході говорять про взаємодію військових, волонтерів та влади як складові перемоги.

3 грудня, Львівщина приймає  III-й Міжнародний Волонтерський саміт «Взаємодія волонтерів, військових та влади = Перемога».

Метою саміту є консолідація зусиль всіх стейкхолдерів, координація дій, обмін досвідом та ідеями, обговорення актуальних кейсів успішної співпраці громадського сектору – бізнесу – влади заради спільної Перемоги, забезпечення підтримки постраждалих осіб від військових дій, створення проекту щодо адаптації дітей.

У першій панельній дискусії «Синергія зусиль суспільства – запорука Перемоги» говорили про державну політику щодо волонтерської діяльності, об’єднання зусиль для Перемоги – критичні виклики для суспільства, співпрацю за принципом «Військовий-Волонтер-ОВА/ОТГ», грантові можливості та державну підтримку для волонтерських та ветеранських організацій.

Участь взяв начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

«Ми мобілізували найдорожче, що є в державі, – людей. Чи достатньо мобілізували економічний ресурс? Мабуть, ні. Це відповідальність і влади, і волонтерів, і громад. Бо всі ми разом творимо українське суспільство.

Зараз перед нами стоять три величезні виклики.

Багато військових місяцями чекають на ротацію, бо їх нема на кого замінити. Львівська ОВА робить все, що від неї залежить, аби вирішити цю проблему. Це наш виклик. Але це також виклик для суспільства.

Зменшення обсягів допомоги Україні з-за кордону. Це знову ж таки виклик для органів влади, волонтерів та суспільства – маємо мобілізувати внутрішні резерви. Це про матеріальні речі, але також про віру.

ПДФО з військових частин йде на центральний рівень. Некритичні видатки у місцевих бюджетах менші, але це не означає, що люди у громадах і влада усіх інших рівнів не мають шукати резерви, щоб допомагати. Точно мають», – наголосив очільник області.

Також, передбачені панельні дискусії за участю військових, волонтерів, зокрема іноземних.

В межах заходу присутні помолились за Україну та хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих Героїв.

Підсумком саміту стануть  напрацювання подальших кроків спільноти Волонтерів/Ветеранів та підписання резолюції Саміту.