Головна Політика На Львівщині волонтери і юристи обговорили необхідність ухвалення змін до законодавства для...

На Львівщині волонтери і юристи обговорили необхідність ухвалення змін до законодавства для сприяння волонтерській діяльності

У середу, 28 грудня, відбувся круглий стіл на тему: «Кримінальна відповідальність за незаконне використання гуманітарної допомоги». Участь в обговоренні взяли 20 представників волонтерської спільноти з різних областей України.

Співорганізатором заходу виступила Українська спілка активістів Майдану «Нескорені».

Під час дискусії керівник ГО «Нескорені» Олександр Лабецький наголосив, що волонтери бачать необхідність внесення змін до законодавчих та нормативних документів для сприяння волонтерській діяльності.

«Зокрема, щодо внесення змін до статті 201-2 ККУ або її скасування. Саме через її існування по всій Україні відкриваються сотні кримінальних справ проти волонтерів. Ми не можемо стверджувати, що всі волонтери діють добросовісно. Але багато кримінальних справ проти волонтерів, зокрема на Львівщині, відкриті безпідставно.

Ці всі речі породжують недовіру до волонтерів та між самими волонтерами.

Від цього страждає хлопці на фронті, бо зменшуються в рази обсяги переданої допомоги.

Тому наша мета – зібрати пропозиції від науковців-юристів, практикуючих адвокатів, волонтерської спільноти та вимагати у влади прийняття необхідних змін до законів України», – розповів Олександр Лабецький.