Головна Політика На Львівщину з офіційним візитом завітав мер Таллінна Міхаїл Килварт

На Львівщину з офіційним візитом завітав мер Таллінна Міхаїл Килварт

Він зустрівся з начальником Львівської ОВА Максимом Козицьким.

Візит мав на меті ознайомити іноземну сторону з викликами, з яким зіткнулася Львівська область від початку повномасштабної війни, а також напрацювати нові напрями співпраці між Естонією та нашим регіоном.

«Одразу після початку воєнної агресії до нас евакуювались близько 600 тисяч людей. Це був пік. Люди або виїжджали за кордон, або залишались у нас. Спершу поселяли людей просто у спортзалах чи навчальних закладах, які на той момент не працювали. Влітку уже цей процес трохи нормалізувався. Місяць за місяцем ми напрацьовували нові варіанти, куди поселити людей. Займались ремонтом гуртожитків, ставили модульні містечка. І все це за підтримки міжнародних організацій. Зараз офіційна кількість зареєстрованих ВПО у нашій області складає 230 тисяч осіб. Серед найбільш вразливих категорій населення, які евакуювались в нашу область, є діти-сироти, люди старшого віку, особи з інвалідністю. Саме тому на Львівщині розвивають мережу центрів підтриманого проживання та створення дитячих будинків сімейного типу. Як альтернатива старим інтернатним закладам», – повідомив Максим Козицький.

До слова, зараз триває реалізація обласної Програми пріоритетних інфраструктурних проєктів у Львівській області, в межах якої за 2022-2023 рік створили 3 232 додаткових місць для ВПО.

Очільник області також висловив подяку всім естонцям за передану військову допомогу Україні, загальною вартістю в понад 400 мільйонів євро. Йдеться про ракети типу «Javelin», гаубиці, артилерійські боєприпаси, протитанкові міни та гранатомети, міномети, транспортні засоби, обладнання зв’язку, польові госпіталі, медичне приладдя, засоби індивідуального захисту спорядження та сухпайки.

Максим Козицький запропонував започаткувати спільні проєкти для культурного та освітнього обміну досвідом між молоддю обох країн.

«Нам не варто відкладати співпрацю на після перемоги. Діяти потрібно уже зараз на різних рівнях. Якщо ми знатимемо історію та культуру одні одних – це не дозволить російській пропаганді поширювати свої наративи серед естонців. А коли ми будемо мати тісні економічні зв’язки, то зможемо швидше відновити Україну», – додав очільник Львівської області.

Своєю чергою, Міхаїл Килварт повідомив про готовність Естонії стояти на боці України аж до звільнення усієї нашої території від окупантів. Він також підтримав ідею взаємного обміну студентами чи творчими колективами.